FETÖ'den tutuklanan eski albay cezaevinde ölü bulundu

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan eski Kastamonu Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay İrfan Kızılarslan, cezaevinde kaldığı koğuşta ölü bulundu.

FETÖ'den tutuklanan eski albay cezaevinde ölü bulundu
Bu içerik 679 kez okundu.

15 Temmuz darb girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan eski Kastamonu Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay İrfan Kızılarslan, cezaevinde kaldığı koğuşta ölü bulundu.

Koğuşta ölü bulundu

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında Kastamonu Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay İrfan Kızılarslan Kastomunu’da çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Tokat T Tipi Çamlıbel Cezaevine sevk edilen İrfan Kızılarslan sabaha karşı kaldığı koğuşta ölü bulundu. Kızılarslan’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere Tokat Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ne olmuştu? 

İrfan Kızılarslan'ın 15 Temmuz'dan sonra alınan ifadesi: 

"Kalkışılan Anayasayı ihlal eyleminde benim herhangi bir aktif eylemim bulunmadığı halde ismimin neden listede bulunduğunu bilemiyorum. Bu belgenin kimler tarafından kaleme alındığını veya bana gönderildiğini bilmiyorum. Daha doğrusu bana gelmiş bir mesaj değil, Genel Komutanlıkça Harekat Merkezine çekilmiş bir mesajdır. Mesajda belirtilen hiçbir hususu da yerine getirmedik. Ben sadece Faruk Paşanın bana vermiş olduğu resmi telefonu aldım, ayrıca bölge komutanlığı görevini devralmış değilim. Bölge Komutanımız izinli olarak görevden ayrıldığında yerine genelde Karabük İl Jandarma Komutanı kıdemli olduğu için vekalet eder. Ancak anladığım kadarıyla Faruk Paşa pazar günü izne ayrılacaktı, görev onda olmasına rağmen sadece resmi telefonu bana bırakmıştı. Telefonu herhangi bir kişiye bırakmam konusunda talimatı olmadı. Zaten yetki değiştiğinde telefon gitmiyor. Yetkili olan komutana talimat veya bilgi veriliyor."

"Kimlerin,nasıl gönderdiğini bimiyorum"
Üzerine atılı suçları kabul etmediğini, mesajda yazılı talimatlardan hiçbirini yerine getirmediğini iddia eden Kızılaslan, "İlk kez böyle bir şeyle karşılaştım. Bölge Komutanlığı 5 ile bakmış olmasına rağmen gelen mesajda sadece Kastamonu'ya yönelik talimatlar vardı. Buna rağmen sadece benim ismimin yazılmış olması gariptir. Bir anlam veremedim. Diğer mesajlar da Bölge Komutanlığımızda mevcut. İstenildiğinde oradan temin edilebilir. Bu mesajlar normal, her zaman bize mesaj gelen kanallardan gelmiştir. Kimlerin, nasıl gönderdiğini bilmiyorum." diye konuştu.

 

irfan kızılarslan fetö 15 temmuz darbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?