Diyarbakır saldırısını TAK üstlendi

Diyarbakır Terörle Mücadele Müdürlüğü'ne 4 Kasım tarihinde bombalı araçla yapılan terör eylemini TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri / TeyrêBazên Azadiya Kurdistan) örgütü üstlendi.

Diyarbakır saldırısını TAK üstlendi
Bu içerik 753 kez okundu.

Diyarbakır Terörle Mücadele Müdürlüğü'ne 4 Kasım tarihinde bombalı araçla yapılan terör eylemini  kurucuları arasında PKK'dan ayrılan bazı örgüt üyelerinin de bulunduğu TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri / TeyrêBazên Azadiya Kurdistan) örgütü üstlendi.

Diyarbakır Valiliği'nin PKK'nin üstlendiğini belirttiği saldırıyı IŞİD de Amaq ajansı üzerinden üstlenmişti.

İşte ANF'de yer alan haber:

Valilik IŞİD'i yalanlamıştı

Valilik açıklamada eylemin PKK tarfından yapıldığını tekrarladı.  Valilik saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada,  "Uluslararası bir haber ajansının bir kaynağa dayandırarak yaptığı bir habere dayalı olarak, basında ve sosyal medyada olayın IŞİD terör örgütü tarafından üstlenildiğine dair haberler yer almıştır. Valiliğimizce yapılan açıklama, bölücü terör örgütü elemanlarının kendi aralarında yapmış oldukları telsiz konuşmalarına dayandırılmıştır." ifadelerini kullandı. 

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamda şu ifadelere yer verildi:

"Uluslararası bir haber ajansının bir kaynağa dayandırarak yaptığı bir habere dayalı olarak, basında ve sosyal medyada olayın IŞİD terör örgütü tarafından üstlenildiğine dair haberler yer almıştır. Valiliğimizce yapılan açıklama, bölücü terör örgütü elemanlarının kendi aralarında yapmış oldukları telsiz konuşmalarına dayandırılmıştır. Konuyla ilgili bölücü terör örgütü mensupları arasında yapılan üç ayrı telsiz konuşmasında, eylemin Kemal kod adlı bölücü terör örgütü mensubu tarafından 3 ton patlayıcı kullanılarak gerçekleştirildiği ve fedai türü tabir edilen eylem olduğu açıkça yer almaktadır. Bu bilgiler çerçevesinde söz konusu saldırının bölücü terör örgütü mensuplarınca yapıldığını açık bir şekilde ortaya koymaktadır."

tak diyarnakır pkk ışid bombalı saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?