CHP'den Erdoğan ve Kurtulmuş'a yanıt

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında CHP bildirisi için "Bir salonda toplanıp istediğiniz metni yazarsınız bu metnini bir değeri yoktur" sözlerine yanıt verdi.

CHP'den Erdoğan ve Kurtulmuş'a yanıt
Bu içerik 542 kez okundu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında CHP bildirisi için "Bir salonda toplanıp istediğiniz metni yazarsınız bu metnini bir değeri yoktur" sözlerine yanıt verdi. 

Altay, konuşmasında şunları ifade etti:

“Sayın Başbakan’a şunu söylemek isteriz teröre sahip çıkan birini arıyorsa Oslo’ya baksın, ‘Hakan Fidan’ı oraya ben gönderdim meselesi olan bana gelsin’ diyen dönemin Başbakanı’na baksın, İmralı muhabbetlerine baksın, Habur’daki çadır mahkemelerine baksın."

"Bugün Sayın Cumhurbaşkanı bana diktatör diyorlar umurumda değil benzeri bir ifade kullanmış. Eğer kendisi uygulamalarıyla, eylem ve söylemleriyle toplumun hemen hemen bütün kesimlerinde diktatör olarak algılanacak bir hal içine girmişse dönüp kendine baksın."

“Muhalefet odaklarına da gözdağı"

Milletvekillerinin tutuklanması konusunda mesele ifadeye gitme noktası ise hukuk neyi emrediyor ise o yapılmalıdır, ancak ifade vermedi diyerek farklı savcılıkların Türkiye’nin farklı noktalarındaki savcıların eş zamanlı operasyon için düğmeye basması da tutuklu milletvekilleri meselesinin hukuki değil, siyasi olduğunun açık bir göstergesidir. Hatta iktidarca diğer muhalefet odaklarına da gözdağı ifadesidir.

“Bir saray darbesi ile Türkiye karşı karşıyadır"

 

“Hitler’in adli müşaviri yargıçlara sesleniyor. Führer benim yerimde olsa bu konuda nasıl karar verirdi diyerek karar verin diyor, Hitler’in adli müşaviri. Erdoğan’ın adli takımı da şimdi yargıçlara aynı şeyi söylüyor.”

“Bir saray darbesi ile Türkiye karşı karşıyadır. FETÖ’nün siyasi ayağı daha ne kadar gizlenecek” diyen Altay, şöyle dedi:

“Kaç tane bakan ByLock kullanmaktadır? Türkiye’de kaos ortamı yaratarak, iç savaş ortamına zemin hazırlayarak başkanlık hayalleri kuruyorsa bu günahtır, ayıptır, gaflettir ve ihanettir.”

"Biz milletvekilleri yargılanmasın demiyoruz. Ama hüküm kesinleşmeden TBMM’nin üyelerinin talimatla Führer’in adli müşavirinin hakimlere verdiği talimata benzer talimatlarla tutuklanmasını, yasama görevlerinin engellenmesini TBMM’ye yapılmış bir darbe olarak görüyoruz. Darbe sadece bomba ile yapılmaz. Milletvekilleri hiç şüphesiz yargılanmalılar. Ama hüküm kesinleşinceye, yargı süreci tamamlanıncaya kadar milletvekillerinin tutuklanması da kabul edilemez. Tutuklayacaksanız By-Lock kullanan bakanları tutuklayın."

Numan Kurtulmuş'a yanıt

“Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un sözlerine ne diyorsunuz?” sorusuna Altay, “Yok hükmünde olan Sayın Kurtulmuş’tur. Çünkü 14 senedir ülkeyi getirdikleri hal ortada. Akan her damla kandan AKP sorumludur” yanıtını verdi.

“6 milyon insandan oy almış bir siyasi partinin Genel Başkanını siz daha suçu sabitlenmeden suçu kesinleşmeden karara bağlanmadan bunun özgürlüğünü, siyaset yapma hakkını elinden alırsanız sadece ve sadece PKK’nın değirmenine su taşımış olursunuz. Biz milletvekilleri yargılanmalı ama haklarında hüküm verilinceye kadar parlamentoda yasama faaliyetlerine devam etmelerinin doğru olduğunu düşünüyoruz. Bu yapılan iş Türkiye’de kaos ortamını körüklemeden başka bir şeye yaramaz."

 

chp hdp cumhuriyet gazetesi numan kurtulmuş erdoğan engin altay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?