Edirne Valiliği'nden 'Selahattin Demirtaş'a 'yüksek güvenlik' kararı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Edirne F Tipi Cezaevine konulmasının ardından Edirne Valiliği, 30 Kasım tarihine kadar "yüksek güvenlik" kararı aldı.

Edirne Valiliği'nden 'Selahattin Demirtaş'a 'yüksek güvenlik' kararı
Bu içerik 762 kez okundu.

Edirne Valiliği, tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Edirne F Tipi Cezaevine konulmasının ardından 30 Kasım tarihine kadar "yüksek güvenlik" kararı aldı.

Edirne Valiliği Güvenlik Komisyonunun kararının ardından yapılan açıklamaya göre, 30 Kasım 2016 tarihine kadar kente gerçekleştirilmek istenen eylem, gösteri ve toplantılara izin verilmeyecek. Öte yandan, emniyet güçleri kent girişinde giriş-çıkış önlemlerini arttırdı.

Ne olmuştu?

 

Edirne F Tipi Cezaevi’nde geceyi misafir odasında geçiren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın önümüzdeki günlerde uygun bir koğuşa alınacağı belirtildi. Selahattin Demirtaş’ı bugün cezaevinde aralarında eski milletvekili Aysel Tuğluk’un da bulunduğu avukatları ziyaret etti.

HDP’ye yönelik sürdürülen terör soruşturması kapsamında tutuklanan milletvekilleri arasında bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, polis helikopteri ile Edirne İl Spor Müdürlüğü’nün arkasında bulunan spor kompleksi alanına getirildi. Demirtaş, buradan sıkı güvenlik önlemleri altında polis tarafından Edirne F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

Misafir odasında kaldı

Geceyi, 'misafir odası' olarak adlandırılan müşahade odasında geçiren Demirtaş’ın cezaevi yönetiminden bir talepte bulunmadığı öğrenildi. Demirtaş’ın bir süre daha aynı odada tutulacağı ve daha sonra uygun bir koğuşa nakledileceği belirtildi.

Aysel Tuğluk ziyaret etti
Selahattin Demirtaş’ı bugün avukatları eski Milletvekili Aysel Tuğluk ile Levent Pişkin ve Pınar Akdemir, Edirne F Tipi Cezaevi’nde ziyaret etti.

Helikopterle cezaevine götürüldü

Diyarbakır'dan uçakla Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde bulunan Cengiz Topel Havaalanı'na getirilen eş başkanlardan Yüsekdağ, buradan sivil araçlarla alınarak Kandıra İlçesi'nde bulunan Kocaeli F Tipi Cezaevi'ne götürdü.Selahattin Demirtaş ise bir süre burada bekletildikten sonra, polis helikopterine alınarak Edirne'ye götürülmek üzere yola çıkarıldı. Helikopter, saat 22.45 sıralarında İl Spor Müdürlüğü'nün arkasında bulunan spor kompleksi alanına iniş yaptı. Demirtaş, burada bekleyen Edirne İl Jandarma Komutanlığı'na ait ekipler tarafından sıkı güvenlik önlemleri arasında F Tipi Cezaevi'ne götürüldü.

selahattin demirtaş edirne valiliği cezaevi hdp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?