HDP'li vekilin oğlunun omurgası karakolda kırıldı

HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasına yönelik Kadıköyde gerçekleştirilen protestolara katıldığı için gözaltına alınan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad’ın karakolda omurgası kırıldı.

HDP'li vekilin oğlunun omurgası karakolda kırıldı
Bu içerik 970 kez okundu.

 

HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasına yönelik Kadıköyde gerçekleştirilen protestolara katıldığı için gözaltına alınan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad’ın karakolda omurgası kırıldığı iddia edildi. Cihad kaldırıldığı hastanede yatağa kelepçelendi. 

Protestoya gözaltı

İstanbul Kadıköy’de kadın örgütleri ve çeşitli siyasi partilerden kadınların HDP’li kadın milletvekillerinin tutuklanmasına karşı dün düzenlediği basın açıklamasına polis müdahale etti. 2’si JINHA muhabiri 4 kadın ve HDP Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlunun da aralarında olduğu 15 erkek gözaltına alındı. 

Karakolda omurgası kırıldı

HDP MYK Üyesi Asiye Kolçak sosyal medya hesabından HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammed Cihad’ın karakolda işkence gördüğünü söyleyip, fotoğrafını paylaştı. Twitter hesabından Muhammed Cihad'ın fotoğrafını da paylaşan Koçak, “Muhammed Cihad karakolda gördüğü işkenceden dolayı omurgası kırık bir biçimde savcılığa götürülüyor” ifadelerini kullandı. 
 
Yatağa kelepçelendi

Kaya’nın kaldırıldığı hastanede yatağa kelepçelenmiş halde bir fotoğrafı paylaşıldı.

 

“Kalabalığa silah sıkıldı”

T24'e konuşan HDP'li Kaya, gözaltına alınan kişilerin karakoldaki işlemlerini beklerken bir grubun saldırısına uğradıklarını söyledi. Kaya, "Karakolun önünde bekliyorduk, Avukatlarımız içeride gözaltında olan kişilerle görüşme yapıyordu kısa kısa. Hastaneye götürülmelerini beklerken polisin içerisine sivil giyimli bir kişi sloganlar atarak girdi. Irkçı sloganlar atan kişi ateş etti. Büyük bir kargaşa oldu, içeride bekleyen 5 kadın avukatımız da darp edilerek dışarıya atıldı" dedi.

hüda kaya hdp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?