Demirtaş'tan avukatına "Bana bir bağlama ayarlayabilirsen sevinirim"

Tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş kendisini hapisanede ziyaret eden avukatı ve yakın arkadaşı Metin Kılavuz'dan bağlama istedi.

Demirtaş'tan avukatına
Bu içerik 1047 kez okundu.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, mücadele ederek bu sürecin üstesinden gelinebileceğini belirterek, “Umutsuzluğa yer yok. Ayrı renklerin birlikte halay çekeceği günler çok yakın” dedi. Selahattin Demirtaş ayrıca beste yapacağını söyleyip avukatından kendisine bir bağlama ayarlamasını istedi.

Diken’den Tunca Öğreten’e konuşan Selahattin Demirtaş’ın yakın arkadaşı ve avukatı Metin Kılavuz, HDP Eş Genel Başkanının cezaevindeki görüş alanında kendisini kirli sakallı bir şekilde karşıladığını aktardı ve “Başkana kirli sakal yakışmış. Sakalı kirli ama dağınık değildi” dedi.

Demirtaş’ın tek kişilik odada kaldığını, televizyonu olmadığını, fakat yine de moralinin yüksek olduğunu söyleyen avukatı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’deki emek ve demokrasi güçlerine selam söyledi. Bunun bir mücadele olduğunu ve sürecin ancak mücadele edilerek üstesinden gelinebileceğini vurguladı. Özellikle Batı’ya mesaj yolladı. Destekten çok evrensel hukuk değerlerine sahip çıkılmasını istedi.”

Kılavuz’un Selahattin Demirtaş'ın, yaşananları hukuki bir sürecin sonucu olarak değil, siyasi bir sürecin neticesi olarak değerlendirdiğini aktadır: “Gözaltına alınış biçiminin ve yargılanmasının tamamen siyasi olduğunu söyledi. Ancak bunun yanında cezaevine getirilişine kadar geçen süreçte herhangi bir sıkıntı yaşamadığını ve her şeyin nezaket çerçevesinde olduğunu da sözlerine ekledi.” Demirtaş, Edirne’deki cezaevine getirilişiniyse Kılavuz’a şöyle anlatmış: “Tutuklanan diğer arkadaşlarımız THY’nin tarifeli uçağıyla gönderilirken biz Figen Yüksekdağ ile birlikte özel bir jetle Kocaeli’ye götürüldük. Ben de Kandıra’da kalacağımı düşünüyordum ancak Yüksedağ bırakıldıktan sonra uçak Çorlu’ya hareket ettik. Buradan da askeri bir helikopterle Edirne’de aydınlatılmış bir stadyuma getirildim.”

"Aynı renklerin birlikte halay çekeceği günler yakın"

Kılavuz Demirtaş'ın kendisine: “Haksızlar da masumlar da aynı göğün altında yaşıyoruz. Umutsuzluğa yer yok. Ayrı renklerin birlikte halay çekeceği günler çok yakın.” dediğini aktardı. Ayrıca son olarak da HDP liderinin avukatından ricası: “Belli ki bu cezaevinde çok beste yapacağım. Bana bir bağlama ayarlayabilirsen sevinirim.” şeklinde olmuş.

Selahattin Demirtaş HDP Bağlama Figen Yüksekdağ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?