NATO Genel Sekreterinden Trump'a çağırı!

NATO Genel Sekreteri Jen Stoltenberg Donald Trump'a terörle mücadele ve Avrupa'nın güvenliğinin sağlanması konusunda birlikte çalışma çağrısı yaptı.

NATO Genel Sekreterinden Trump'a çağırı!
Bu içerik 507 kez okundu.

Seçim kampanyası sürecinde NATO'yu endişelendiren açıklamalarda bulunan Donald Trump'ın başkan seçilmesinin ardından NATO Genel Sekreteri Jen Stoltenberg Trump'ı tebrik ederken, önceki açıklamaları nedeniyle taşıdığı endişeleri dile getirdi ve çağrıda bulundu.

Güçlü bir NATO için ABD'nin önemine işaret eden Genel Sekreter Stoltenberg, 2017'de Brüksel'de yapılacak NATO Zirvesinde Trump ile buluşmak için sabırsızlandığını ifade etti. Stoltenberg, zamanla değişen güvenlik ortamına yönelik tehditler karşısında NATO'nun birliğinin önemine vurgu yaptı. Stoltenberg, ittifaktaki ülkelerin savunmasına ilişkin konularda gidilecek düzenlemeler hakkında Trump'ın ne düşündüğünü kendisinden öğreneceğini belirterek, Avrupa'nın güvenliği konusundaki endişesini dile getirdi. Stoltenberg, "ABD'nin, Avrupa'nın olduğu kadar kendisinin güvenliği için de ittifaka öncülük etmesi önemli" dedi.

NATO Genel Sekreteri, Trump'a terörizmle mücadele konusuna daha fazla odaklanması çağrısı yaparak bu konuda müzakereye hazır olduklarını ancak Avrupa'nın kolektif savunmasının müzakereye açık olmayan kilit önemde bir konu olduğu mesajını verdi.

Nato Stoltenberg Trump ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?