Güntekin Onay'dan canlı yayında "basın özgürlüğü" tepkisi!

NTV Spor’da yayınlanan Gol isimli programda, Beşiktaş kulübünün Fotomaç gazetesine koyduğu yasakla ilgili görüşlerini aktaran Güntekin Onay'ın basın üzerindeki baskıyla ilgili yaptığı konuşma olay oldu.

Güntekin Onay'dan canlı yayında
Bu içerik 1427 kez okundu.

NTV Spor’da yayınlanan Gol isimli programda, Beşiktaş kulübünün Fotomaç gazetesi muhabirlerine koyduğu tesislere giriş yasakğıyla ilgili fikirlerini aktaran Güntekin Onay “Biz gazeteciler birbirimize destek olmalıyız. Ancak bu ülkede gazeteciler hapiste, tutuklanıyor, işsiz kaldılar, o zaman basın özgürlüğü konusunda hassasiyetleri başka taraflara da kaydırmalıyız. Bir tane muhabirin tesislere alınmıyor diye basın özgürlüğü nerede diye konuşanlar bunlardan da bahsetsin” sözlerini kullandı.

Beşiktaş taraftarı, kulüp hakkında yapılan haberlerin ardından hükümete yakınlığıyla bilinen Turkuvaz Medya Grubu’na ait A Spor kanalı ve Fotomaç gazetesi için boykot çağrısında bulunmuştu. Bunun üzerine grup çalışanı muhabirlerin antrenman tesislerine alınmayacağı belirtilmişti. NTV Spor kanalında hazırlayıp sunduğu programda yaşananların ‘basın özgürlüğünün kısıtlanması’ olarak yorumlanmasının ardından tepkisini dile getiren Onay şunları söyledi: “Mesela bir yolsuzluk haberi yaparsın ve o haber kimsenin hoşuna gitmez. O haberi sansürlemeye çalışırlar, sana baskı yaparlar, o zaman arkanda dururuz… Bu ülkede gazeteciler hapiste mi? Hapiste! Tutuklanıyor mu? Tutuklanıyor. İşsiz kaldılar mı? Kaldılar! Baskı yapılıyor mu? Yapılıyor! O zaman basın özgürlüğü konusundaki hassasiyetleri başka taraflara da kaydırmamız lazım. ‘Bir tane muhabir antrenmana alınmadı, basın özgürlüğü nerde’ falan diyenler o zaman başka yerlerde de konuşsunlar.”

Güntekin Onay Basın Özgürlüğü Fotomaç A Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?