Obama ile Trump Beyaz Saray'da görüştü!

ABD Başkanı Obama ve görevi devralacak olan yeni başkan Trump Beyaz Saray'da ilk kez buluştu.

Obama ile Trump Beyaz Saray'da görüştü!
Bu içerik 805 kez okundu.

ABD Başkanı Barack Obama, 8 Kasım'da yapılan seçimlerde başkan seçilen ve kendisinden sonra Beyaz Saray'a ev sahipliği yapacak olan Donald Trump ile görüştü. Oval Ofis'te gerçekleşen görüşme öncesi kameralar önüne geçen Obama ve Trump kısa birer açıklama yaptı. Obama, ABD'nin yeni başkanı seçilen Donald Trump'ın başarılı olmasının, ABD'nin başarılı olması demek olduğunu söyledi. Başkan Obama ile ilk kez yüz yüze görüştüğünü belirten Donald Trump da, 'çok iyi bir adam' olarak nitelediği Obama'nın tecrübelerinden yararlanacağını dile getirdi.

8 Kasım seçimleri

Trump'ın partisi Cumhuriyetçiler, Senato'da 51 sandalye ve Temsilciler Meclisi'ni de 8 Kasımdaki seçimde 233 sandalye alarak çoğunluğu elde etmişti. Demokrat Parti adayı Hillary Clinton'ın delege sayısı ise en son 218 düzeyinde bulunuyordu.

Devir Teslim 21 Ocak 2017'de

2 dönemdir Demokratların elinde olan Beyaz Saray 2017'nin ilk günlerine kadar bu şekilde kalmaya devam edecek. Mevcut yasaya göre, Başkan Barack Obama 20 Ocak 2017'e kadar ülkenin Başkanı olmaya devam edecek. Yani seçimin kazananı Trump Beyaz Saray'a en erken 21 Ocak'ta taşınabilecek.

Donald Trump Barrack Obama ABD Election 2016 Beyaz Saray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?