Yeni rektör Mehmed Özkan'a Boğaziçi Üniversitesi'nden tepki

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri %86 rekor oyla seçilen Prof.Dr.Güler Barbarosoğlu yerine Cumhurbaşkanı tarafından Prof.Dr.Mehmed Özkan'ın atanmasını protesto etmek için rektörlük binası önünde oturma eylemi başlattı.

Yeni rektör Mehmed Özkan'a Boğaziçi Üniversitesi'nden tepki
Bu içerik 4056 kez okundu.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri rektörlük seçiminde %86 rekor oy alan Prof.Dr.Güler Barbarosoğlu yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Prof.Dr.Mehmed Özkan'ın atanmasını protesto etmek için rektörlük binası önünde oturma eylemi başlattı.

Bu akşam saatlerinde açıklanan atama kararının ardından rektörlük binası önünde toplanan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri AKP Eskişehir milletvekili Emine Nur Günay'ın kardeşi olan Prof.Dr. Mehmed Özkan'ın rektör olarak atanmasını protesto için oturma eylemi başlattı.

Protesto görüntüleri için tıklayın

Boğzaiçili öğrencilerin eylemine İstanbul Emniyet Mdürülüğü tarafından TOMA gönderildi

Eski rektörden veda mesajı

Akşam saatlerinde gerçekleşen atamanın ardından Prof.Dr.Gülay Barbarosoğlu tarafından Boğaziçi öğrencilerine veda maili gönderildi. Saat 19.00 sıralarında gönderilen mailde,

''Çok sevgili öğrenciler

5 Ağustos 2012 tarihinden itibaren gurur,mutluluk ve heyecanla sürdürdüğüm rektörlük görevimin sonuna gelmiş bulunuyorum.Kırk yılı aşkın bir süredir öğrenci,öğretim üyesi ve idareci olarak çeşitli düzeylerde katkıda bulunduğum üniversiteme veda ederken,sizlere üniversite yaşamınızda ve sonrasında büyük mutluluklar ve başarılar dilerim.Yolunuz açık olsun.

En derin sevgi ve saygılarımla

Gülay Barbarosoğlu ''  ifadeleri kullanıldı

Pankartlar ve mumlarla eylem devam ediyor

Boğaziçi'nde öğrenciler çeşitli pankart ve mumlarla eylemlerine devam ediyor

 

Boğaziçi Üniversitesi RektÖrlük Atama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?