Binlerce kişi 'İyilik Peşinde' koştu

Dünyada sadece yardımseverlik koşusu için yapılan ilk dijital kaynak yaratma platformu olan Adım Adım Platformu, 38. Vodafone İstanbul Maratonu'nda 4 bin gönüllü koşucuyla 4 milyon 400 bin bağışa ulaştı.

Binlerce kişi 'İyilik Peşinde' koştu
Bu içerik 685 kez okundu.

HABERMETRAJ / iSTANBUL

Türkiye'yi yardımseverlik koşosu kavramıyla tanıştıran Adım Adım Platformu, 38. İstanbul Maratonu öncesinde 4 bin gönüllünün katılımıyla 4 milyon TL bağış topladı. Dünyada sadece yardımseverlik koşusu için yapılmış ilk dijital kaynak yaratma platformu çatısı altında 29 STK bulunuyor. 

8 yılda 18 milyon TL bağış
Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) projeleri için koşmak isteyen gönüllüler için 2008 yılında kurulan Adım Adım Koş platformu, 8 yılda 24 bin 463  gönüllü koşucusuyla 18 milyon 756 bin Tl bağış topladı. Dünyada sadece yardım koşusu için yapılan ilk dijital platform aynı zamanda 'İyilik Peşinde Koş' platformunu destekleyerek, çatısı altında bulunan 29 STK'ya kaynak yaratma imkanı sağlıyor. 

4 bin koşucu 4 milyon bağış
Geçtiğimiz yıl gerçekleşen 37. İstanbul Maratonu'nda “İPK (İyilik Peşinde Koş) Yardımseverlik Platformu” ile toplam 2 milyon 244 bin TL'lik bağış toplanmıştı. Bu yıl gerçekleşen Maratonda ise 4 bin bağışçının katılımıyla 4 milyon bağış toplanarak, bugüne kadar bir koşudan elde edilen en yüksek bağış tutarına ulaşıldı. 

29 STK'ya kaynak yaratıyor
Adım Adım Koş Platformu çatısı altında mratona katılan STK'lar: AÇEV - Anne Çocuk Eğitim Vakfı, AKUT Arama Kurtarma Derneği, Ali İsmail Korkmaz Vakfı, ALS-MNH derneği,Başka Bir Okul Mümkün, Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Darüşşafaka Cemiyeti, Doğa Derneği, Hayata Destek Derneği, Down Sendromu Derneği, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, Kansersiz Yaşam Derneği, Koruncuk Vakfı, Öğretmen Akademisi Vakfı, Sen-De-Gel, Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi, Sulukule Gönüllüleri Derneği, TEGV(Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı), TEMA Vakfı, Türk Eğitim Vakfı, Tider, TOÇEV, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Tohum Otizm Vakfı, Türkiye Alzheimer Derneği, Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı, Unicef Turkiye, YenidenBiz.

adım adım iyilik peşinde koş ali ismail korkmaz istanbul maratonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?