Yeni Zelanda'da depremin ardından Tsunami

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinin kuzeyinde deprem meydana geldi. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi'nin verilerine göre 7.4 büyüklüğünde ki deprem gece yarısından sonra oldu.

Yeni Zelanda'da depremin ardından Tsunami
Bu içerik 1472 kez okundu.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinin kuzeyinde deprem meydana geldi. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi'nin verilerine göre  7.4 büyüklüğünde ki deprem gece yarısından sonra oldu. 

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi'nin verilerine göre Yeni Zelanda'daki deprem Christchurch'un 91 km kuzeydoğusunda gece yarısından sonra oldu.

Can kaybı ya da yaralı bilgisi gelmedi
Deprem sonrası can kaybı ya da yaralı olup olmadığına dair bir açıklama gelmedi. ABD Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi'nden depremden sonra tsunami uyarısı yapılmadı.
Yeni Zelanda'nın en büyük kenti Christchurch'da 2011'de meydana gelen 6.3 büyüklüğündeki depremde, 185 kişi hayatını kaybetmişti.

Tsunami başladı

MCDEM, sosyal medya hesabından, "Tsunami başladı. İlk dalgalar Güney Adası’nın kuzeydoğu kıyılarına ulaştı. Birinci dalga en büyük olmayabilir, dalgaların gelişi birkaç saat sürebilir." paylaşımında bulundu.

MCDEM, deniz kenarlarından uzak durulması uyarısında bulunarak "Gerekli olmadıkça gezmeye çıkmayın, bilgileri arkadaşlarınız ve komşularınızla paylaşın, televizyon ve radyoların uyarıların dinleyin, yerel sivil savunmanın yapacağı uyarılara uyun." çağrısını yaptı.

Başkent Wellington şehir merkezi boşaltıldı

Tsunami dalgalarının etkileyebileceği ihtimaline karşı başkent Wellington şehir merkezinden binlerce kişinin tahliye edildiği, bazı otoyolların ulaşıma kapatıldığı belirtildi.

Artçı sarsıntıların sürdüğü bölgede, acil servis ekiplerinin hasar tespiti çalışmalarının devam ettiği kaydedildi. 

yeni zelanda deprem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?