Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan Yıldırım'a yanıt: Cumhuriyeti, diktaya dönüştürürsen orada rejim değiştirmiş oluruz!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım'ın 'Rejim tartışması için sarf ettiği sözlere "Hayır kardeşim. Cumhuriyeti, demokrasiyle taçlandırırsan rejimi güçlendirmiş hale gelirsin. Cumhuriyeti, diktaya dönüştürürsen orada rejim değiştirmiş oluruz" diye yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan Yıldırım'a yanıt: Cumhuriyeti, diktaya dönüştürürsen orada rejim değiştirmiş oluruz!
Bu içerik 538 kez okundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, AKP grup toplantısında, Başbakan Yıldırım'ın kendisine yönelik 'Rejim tartışması ey Kılıçdaroğlu, 1923'te bitti. Biz rejimi değil, vesayet anayasasını değiştirmek istiyoruz' sözlerine CHP grubunda yanıt verdi. Başkanlığın rejim tartışması olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Sen Türkiye Cumhuriyeti'nin rejimini değiştiriyorsun. 'Efendim 1923'te cumhuriyeti ilan ettik, rejim tartışmaları orada kaldı'. Hayır kardeşim. Cumhuriyeti, demokrasiyle taçlandırırsan rejimi güçlendirmiş hale gelirsin. Cumhuriyeti, diktaya dönüştürürsen orada rejim değiştirmiş oluruz. Sen, cumhuriyeti diktaya dönüştürmek istiyorsun" ifadelerini kullandı.

"Siz kandırılacaksınız, biz yargılanacağız, şu mantığa bakın"

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay'ın FETÖ ile ilgili kendisine yönelik açıklamalarına da yanıt veren CHP lideri Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Bunların bir genel başkan yardımcısı var. İsmini vermek istemiyorum ama kendisi profesör aynı zamanda. Nasıl bir hoca aklım almadı ama Anadolu Ajansı'na şu açıklamayı yapıyor. FETÖ ile ilgili, 'Biz saftık, bilmiyorduk'. 'Ama sen biliyordun onların terör örgütü olduğunu' bana söylüyor. 'Kılıçdaroğlu yargılanmalı' diyor. Yargılanmaktan korkmayız biz ama şu lafa bakın. Genel başkan yardımcısı, akademisyen. Öğrencileri nasıl yetiştirmiş gerçekten merak ediyorum. Sevgili Yasin Aktay, senin partinin önüne 2004 yılında, 25 Ağustos'unda bir belge koydular. Hem MİT Müsteşarlığı hem Genelkurmay Başkanlığı brifing verdi. Bu örgüt tehlikeli bir örgüt, dendi. 'Amma da büyütmüşsünüz' demişler. 'Biz kandırıldık, saftık' diyor. Sayın Aktay'a soruyorum. Herkesin kandırdığı bir adam, Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetebilir mi? Yarın birilerinin gelip, sizi başka türlü kandırma gücü olursa ne yapacağız?. Her gelen sizi kandırdı. Yetmedi mi artık? Siz kandırılacaksınız biz yargılanacağız. Şu mantığa bakın"

Kemal Kılıçdaroğlu CHP AKP Binali yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?