"Teslim Olmayacağız" diyenler Kartal'da

“Demokratik siyaset engellenemez, OHAL kaldırılsın, KHK’ler durdurulsun, tek adam diktatörlüğüne geçit vermeyeceğiz, Başkanlığa hayır” talepleriyle 'Teslim Olmayacağız' mitingi için Kartal'da binlerce kişi toplandı

Bu içerik 547 kez okundu.

“Demokratik siyaset engellenemez, OHAL kaldırılsın, KHK’ler durdurulsun, tek adam diktatörlüğüne geçit vermeyeceğiz, Başkanlığa hayır” talepleriyle 'Teslim Olmayacağız' mitingi için Kartal'da binlerce kişi toplandı. 

95 parti destek verdi

Birleşik Haziran Hareketi tarafından düzenlenen ve 95 parti ile sivil toplum kuruluşunun destek verdiği miting Kartal Meydanı'nda başladı. Miting alanında ve çevresinde sıkı güvenlik önlemleri alındı. Mitinge gelenlerin üzeri aranarak alana alındı. İlk olarak Ankara ve Suruç'taki canlı bomba saldırılarında hayatını kaybedenler için anma düzenlendi.

"Türkiye halklarını birleştirmeye geldik"

Birleşik Haziran Hareketi adına kürsüye Erkan Baş geldi. Baş'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Bugün burada tarihi bir buluşma gerçekleştiriyoruz. Sadece tarihi bir buluşma için gelmedik buraya. Bu iktidarı yıkacağız demek için toplandık.

Kardeşlerim, günlerdir bu büyük buluşmaya karşı yayınlar yapıyorlar. Amaçları ne? Bizi bölmeye çalışıyorlar. Biz buraya Türkiye halklarını birleştirmeye geldik.

O kandırıldık diyor, ötekiler kandırıldık diyor. Hep beraber kanmıyoruz demek için buradayız.

15 yıldır bugün adına FETÖ denilen çetinin Amerikan yanlısı olduğu söylüyorduk, gerici olduğunu söylüyorduk, patron yanlısı olduğunu söylüyorduk. Bugün bu karanlık çetenin bir benzeri AKP/Saray çetesi aynı karanlığa Türkiye'yi sürüklüyor.

Bu karanlık sürece ancak ve ancak emekçi halkların dur diyebileceğini düşünüyoruz. Laikliğin su kadar, emek kadar değerli olduğunu söylüyoruz. Ülkenin yarısı kan gölüne çevrilmişken, bu ülkenin batısında sessiz kalamayız.

Gün bugündür. Temsilcileri zorla cezaevine atılan Kürt halkının sesini duymak zorundayız. Sadece düşünceleri için cezaevine atılan gazetecilerin sesini duymak zorundayız. Gün bugündür. Tek bir kurtuluş vardır. O da bu ülkenin bütün halklarının iktidara el koymasıdır.

teslim olmayacağız birleşik haziran akp ohal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?