Tavuk yerine iri civcivler tüketiyoruz!

Yrd. Doç. Dr Yavuz Dizdar kanserin Türkiye'de son 15 yılda yüzde 200 artmasının nedenlerini açıkladı.

Tavuk yerine iri civcivler tüketiyoruz!
Bu içerik 650 kez okundu.

Kanserin nedenleri ve tedavisi ile ilgili sık sık kamuoyunu bilgilendiren İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nden Yrd. Doç. Dr. Yavuz Dizdar, yine çok çarpıcı bilgiler verdi. Özellikle akciğer, tiroid, meme kanseri ve lenfoma da patlama yaşandığını belirten Dizdar, Türkiye’deki kanser görülme oranı ile ilgili de çarpıcı bir gerçeği gözler önüne serdi: “Türkiye’deki kanser oranı son 15 yılda yüzde 200 arttı. 1995’te Okmeydanı SSK ve Cerrahpaşa’da yılda 3 bin hasta için dosya açılırken, bu rakam günümüzde 8 bine çıktı”.

 

“TAVUK YERİNE 40 GÜNLÜK CİVCİV İRİLERİ SATILIYOR”

Et üretimindeki denetimsizliğe dikkat çeken Dizdar, piyasadaki firmaların yasaklara ne kadar uyduğunu bilmediklerine dikkat çekti. “40 günlük civciv irilerini tavuk niyetine satıyorlar” diyen Dizdar, bu civcivlere GDO’lu yem yedirildiğini belirtti.

 

SEBZE İÇERİKLERİ BOZULDU!

Dizdar: "Sebze tohumlarını ABD, İsrail ve Hollanda’dan alıyoruz. Yarı sentetik tohumlar ve onlarla birlikte özel ilaçlar satın alıp kullanıyoruz. Sera ortamında normalin 4-5 kat üstünde hızlı üretim yapıyoruz." dedi. Bu tohumların ve üretim sürecinin denetlenmediğini söyleyen Dizdar, sebze içeriklerinin bozulduğunu açıkladı.

 

ARTIK DOĞAL YOĞURT YEMİYORUZ!

Yoğurt tebliğinin değiştirildiğini belirten Dizdar, artık doğal yoğurt yemediğimizi belirtti. Dizdar’a göre Almanlar biradan, Fransızlar şaraptan, biz ise yoğurttan antioksidan alıyorduk. Ancak bu şansımız artık kalmadı.

 

“KANSER İLAÇLARI YAŞAM SÜRESİNİ UZATMIYOR”

İlaç sektörünün kanser konusunda uyguladığı politikaya değinen Dizdar, ilaçların kanser hastalarının yaşam süresini uzatmadığını vurguladı. Sektör içinde birleşen firmaların birbirlerini desteklediğini, doktorları da kendilerine çektiğini ve ilaçların gittikçe pahalılaştığını söyleyen Dizdar, kemoterapinin öldürücü etkisinden de bahsetti. Dizdar şunları söyledi: ” Tümörü küçültmek için uygulanan kemoterapi tedavisi bazı durumlarda tümörleri küçültemediği gibi hastanın ağır ilaçları kaldıramaması sonucu günden güne kötüleşmesine neden olabiliyor. Kemoterapinin etkili olduğu vakalar da var. Ancak doktorların hastalarını dinlemesi, eğer ki kötü duruma sokuyorsa tedavi stratejisini değiştirmesi gerekli. Maalesef Türkiye’deki mevcut akademik yapı yeniliğe kapalı. Bu da birçok hastanın mağduriyeti anlamına geliyor.”

Kaynak: Sözcü

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?