Cinsel istismar suçlarıyla ilgili düzenlemeye tepkiler dinmiyor

Kadınlar, cinsel istismar suçlarıyla ilgili düzenlemeyi protesto etmeye devam ediyor. Balıkesir, İzmir, Antalya, Artvin ve Mersin'de düzenlemeye karşı protesto gösterileri vardı.

Cinsel istismar suçlarıyla ilgili düzenlemeye tepkiler dinmiyor
Bu içerik 528 kez okundu.

 

BALIKESİR: Ayvalık ilçesinde bir araya gelen kadınlar, cinsel istismar suçlarıyla ilgili düzenlemeyi protesto etti.  100 kişiye yakın bir grup kadın, cinsel istismar suçlarıyla ilgili düzenlemeyi protesto etmek amacıyla Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi. 'Hükümet elini bedenlerden çek' sloganı atan kadınlar, alkışlarla tepkilerini gösterdi.

ANTALYA: CHP Finike İlçe Teşkilatı ve Kadın Kolları üyeleri cinsel istismar düzenlemesine tepki için eylem yaptı. 'Tacizi, tecavüzü, çocuk istismarını aklamanıza izin vermeyeceğiz', 'Tecavüze sessiz kalmayın', 'Çocuk yaşta evlilik suçtur', 'Çocuk istismarı toplumsal bir utançtır' yazılı dövizler taşıyan grup adına basın açıklaması yapıldı. CHP Manavgat Gençlik Kolları da cinsel istismar düzenlemesine karşı imza kampanyası başlattı.

MERSİN: Merkez ilçesi Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı İŞTAR Kadın Danışmanlık Merkezi, cinsel istismar düzenlemesine tepki gösterdi. Merkez bahçesinde düzenlenen basın toplantısında grup adına konuşan psikolog Fahriye Cengiz, yasa tasarısının geri çekilmesini talep etti. Kadınların tecavüzcülerinden çocuk doğurmaları gerektiğini savunan bir zihniyetin olduğunu ifade eden Cengiz, "Kanun değişikliğiyle, 'çocuk istismarı' suç olmaktan çıkarılarak, Adıyaman'da, Karaman'da yaşanan olayları aklayarak, üstünü örtmeye gerek duymadan Meclis'te de her yerde açık bir şekilde savunuculuklarını yapacakları bir ülke yaratmaya çalışmaktalar" dedi.

ARTVİN: Hopa ilçesinde, cinsel istismar suçlarına yönelik düzenlemeyi protesto eden kadınlara polis müdahale etti. Hopa Belediye Parkı'nda saat 15.00'te toplanan ve aralarında çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de yer aldığı kadınlar, 'Tecavüz insanlık suçudur, meşrulaştıramazsınız' yazılı pankart açtı, "Bu yasa meclisten geçmeyecek" sloganları atmaya başladı. Kadınların çevresini saran Çevik Kuvvet ekipleri, eylemi sürdüren grubun elinden megafonu zorla alınca kadınlarla polis arasında arbede yaşandı. Müdahalede bulunan polis bazı kişileri gözaltına aldı. Çıkan olaylarda 1'i polis 3 kişi yaralandı. Hopa'da gergin bekleyiş sürüyor.

İZMİR: Güzelbahçe ilçesinde faaliyet gösteren Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği'nin düzenlediği Kadının İnsan Hakları Eğitimi Programı'na (KİEP) katılan bir grup kadın, TBMM'ye sunulan, çocukların istismarcısıyla evlendirilmesine ilişkin yasanın çıkartılmak istenmesine tepki gösterdi, protesto etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?