Bozdağ: 'AB, Türkiye'ye ayar veremez'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ "Türkiye aleyhine eylem ve söylemde bulunan herkesin itibar gördüğü güvenli bir sığınak olan Avrupa Birliği Türkiye'ye ayar veremez. Türkiye, güçlü şekilde geleceğe yürüyecektir" açıklamasında bulundu.

Bozdağ: 'AB, Türkiye'ye ayar veremez'
Bu içerik 632 kez okundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye aleyhine eylem ve söylemde bulunan herkesin itibar gördüğü güvenli bir sığınak olan Avrupa Birliği Türkiye'ye ayar veremez. Türkiye, güçlü şekilde geleceğe yürüyecektir" açıklamasında bulundu.

Anadolu Ajansı’ndan Mehmet Tosun’un haberine göre Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye kararı sonrasında sosyal medya hesabı Twitter üzerinden değerlendirlendirmelerde bulundu.

AP'nin, Türkiye-AB müzakere sürecini dondurma kararının, CHP, HDP, PKK, FETÖ ve Türkiye düşmanlarını haklı göstererek Türkiye'yi suçladığını belirten Bozdağ, "53 yıldır Türkiye'yi bekletmekle, çok yüzlü, samimiyetsiz ve haksız davranmakla AB'yi ve Avrupa Parlamentosu'nu suçlamadığını" sözlerine ekledi.

AB, Türkiye’ye ayar veremez”

Siyasi ve ekonomik kriterleri yerine getirmemiş pek çok ülke AB'ye alınmasına rağmen, Türkiye'nin şartlarının sorgulanmadığına dikkat çeken Bakan Bozdağ;

"Türkiye aleyhine eylem ve söylemde bulunan herkesin itibar gördüğü güvenli bir sığınak olan AB, Türkiye'ye ayar veremez. Bilinmeli ki Türkiye, bugününe ve yarınına dair kararları kendi verecek, emin adımlarla ve daha da güçlü bir şekilde geleceğe yürüyecektir” şeklinde sözlerine devam etti.

AP'nin Türkiye kararı ile ilgili olarak önceki hafta sorulan sorulara Başbakan Binali Yıldırım, “Bu kararın bizim açımızdan hiçbir önemi yok. Avrupa Birliği ile ilişkiler, zaten de öyle aman aman, çok sıkı fıkı ilişkiler değil, ite kaka giden, kerhen yürüyen bir ilişkidir. Avrupa Birliği şunu anlamalı; Avrupa, gelecek vizyonunu Türkiye ile beraber mi şekillendirecek yoksa Türkiyesiz mi şekillendirecek buna karar vermeli” ifadelerinde bulunmuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?