Ümit Özdağ'a MHP'den kötü haber

MHP'den ihraç edilen Ümit Özdağ’ın parti üyeliğinden 'kesin çıkarma cezası' kararına yapılan itirazının; Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 75, 80 ve diğer ilgili maddeler hükmü gereğince reddine karar verildiği bildirildi.

Ümit Özdağ'a MHP'den kötü haber
Bu içerik 685 kez okundu.

MHP'den ihraç edilen Ümit Özdağ’ın parti üyeliğinden 'kesin çıkarma cezası' kararına yapılan itirazının; Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 75, 80 ve diğer ilgili maddeler hükmü gereğince reddine karar verildiği bildirildi.

Oy birliğiyle karar verildi

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, MHP'den ihraç edilen Ümit Özdağ ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığımızca alınan15 Kasım 2016 tarih ve 2016/45  sayılı Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İli Çankaya İlçe Teşkilatı üyesi ve Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ hakkında parti tüzüğümüzün 78. Maddesinin 4. Fıkrasının (c) ve (e) bentleri gereğince Parti üyeliğinden  “kesin çıkarma cezası” kararına yapılan itirazın; Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’ nün 75, 80 ve diğer ilgili maddeler hükmü gereğince reddine, Müşterek Disiplin Kurulumuzca yapılan gizli oylamada, 30 gün içerisinde Asliye Hukuk Mahkemesi’ne itirazı kabil olmak üzere, oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı ve Gazinatep Milletvekili Ümit Özdağ, Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edildi. Ümit Özdağ parti içindeki muhalif isimlerdendi.

Hayır oyu vereceğini açıklamıştı

1 Kasım Genel Seçimi’nin ardından MHP’de Devlet Bahçeli’nin genel başkanlığına itiraz eden MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ 15 Kasım’da partiden ihraç edildi. Özdağ ve 4 vekil daha 24 Ekim’de başkanlık sistemi oylamasında Meclis’te “Hayır” oyu vereceklerini açıklamıştı.

“Ülkücüleri bunla mı kandıracaksın” 

Özdağ ayrıca 15 Kasım’da Bahçeli’nin yaptığı grup toplantısının ardından da açıklamalarına tepki göstermişti. Bahçeli’nin Anayasa taslağında cumhurbaşkanı geçtiğine dair açıklamalarını hedefine koyan Özdağ, Twitter hesabından “Ülkücüleri bunla mı kandıracaksın” diye sormuştu.

İlk açıklama

Özdağ'dan ilk açıklama "Bekliyorduk. Kararı mahkemeye götüreceğiz. Yarın saat 11'de Meclis'te basın toplantısı düzenleyeceğim." şeklinde oldu.

MHP'den yapılan açıklamada Disiplin Kurulu'nun aldığı karar şöyle duyuruldu: 

"Genel Başkanlık Makamının 20.10.2016 tarih ve 2016/555 sayılı yazılarıyla Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 11., 79. ve 81. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez Disiplin Kurulumuza sevk edilmiş bulunan Ümit ÖZDAĞ hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı müzakere edilmiş, yapılan müzakereler sonucunda GİZLİ OYLAMA-AÇIK TASNİF usulü ile oylama ve sayım yapılarak; MHP Ankara İli, Çankaya İlçe Teşkilatı üyesi, MHP Gaziantep Milletvekili Ümit ÖZDAĞ’ın Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78/4-(c) ve 78/4-(e) maddeleri uyarınca parti üyeliğinden “KESİN ÇIKARMA’’ cezası ile cezalandırılmasına, Parti Tüzüğü’nün 80. maddesi uyarınca MHP Müşterek Disiplin Kuruluna itirazı kabil olmak üzere, OY BİRLİĞİ ile karar verilmiştir.15.11.2016 Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

 

ümit özdağ mhp ihraç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?