HSYK üyelerine ev hapsi

FETÖ soruşturması kapsamında silahlı terör örgütüne üye olmak ile suçlanan eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici ile eski üyeler Kerim Tosun ve Mustafa Kemal Özçelik hakkında elektronik kelepçe takılmak suretiyle ev hapsi kararı verildi.

HSYK üyelerine ev hapsi
Bu içerik 451 kez okundu.

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Ahmet Hamsici ile eski üyeler Kerim Tosun ve Mustafa Kemal Özçelik  bir süre sonra etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yeniden ifade vermiş ve itiraflarının ardından yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılmışlardı.

"Silahlı terör örgütüne üye olmak" ile suçlanan şüpheliler hakkında yurt dışına çıkış yasağını yeterli görmeyen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, adli kontrol şartına itirazda bulundu.

Elektronik kelepçe takılmak suretiyle ev hapsi

Savcılığın talebini değerlendiren Ankara 8. Sulh Ceza Hakimi Yunus Süer, şüpheliler Ahmet Hamsici, Kerim Tosun ve Mustafa Kemal Özçelik'in, "elektronik kelepçe takılarak, konutu terk etmemek suretiyle adli kontrol altına alınmalarına" hükmetti.

Elektronik kelepçe takılacak Hamsici, Tosun ve Özçelik, evlerinden izinsiz ayrılmaları halinde cezaevine gönderilecek.

 

Kaynak: T24

HSKY FETÖ ahmet hamsici kerim tosun mustafa kemal özçelik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?