'Vatanım Sensin'e Atatürk Karakteri Dahil Ediliyor

Başrollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Korel'in yer aldığı dizinin 3. bölümünde 10 Kasım'a özel çekilen "Atatürk" sahnesinin diziye reytinglerde büyük başarı kazandırmasının ardından,dizinin yapımcısı Atatürk karakterini diziye dahil etme kararı aldı.

'Vatanım Sensin'e Atatürk Karakteri Dahil Ediliyor
Bu içerik 901 kez okundu.

Yapımcılığını O3 Medya'nın yaptığı ve her perşembe saat 20:00'da Kanal D ekranlarında yayınlanan "Vatanım Sensin" dizisinde sürpriz bir değişikliğe gidiliyor.

O sahne ile reytingleri uçurmuştu

Başrollerinde Halit Ergenç ve Bengüzar Korel'in yer aldığı dizinin 3. bölümünde 10 Kasım'a özel çekilen "Atatürk" sahnesi izleyiciden tam not almış ve dizi reytinglerde büyük başarı elde etmişti.

Henüz bu rolü kimin oynayacağı belli değil

'Vatanım Sensin' dizisinin 3. bölümündeki 'Atatürk' sahnesi reytinglerde büyük başarı kazandırmıştı. Bunu gören yapımcı firma, diziye Atatürk karakterini dahil etme kararı aldı.Dizideki Atatürk rolünü henüz kimin oynayacağı belli değil.

Vatanım Sensin hakkında...

Türk yapımı bir tarih-kurgu televizyon dizisi. Osmanlı İmparatorluğu 'nun son dönemi anlatılmaktadır. Dizide İzmir'in  yıllarında yaşanan olaylar işlenmektedir. Dizinin baş rollerinde Halit Ergenç, Bengüzar Korel  ve Onur Saylak yer almaktadır. İlk bölümü 27 Ekim 2016'da Kanal D 'de ekrana gelmiştir.

Balkan harbinin sonlarına doğru Selanik'te bir binbaşıdır Cevdet ( Halit Ergenç). Vatanı için yiğit bir asker, karısı Azize'ye ( Bengüzar Korel) tutkun bir aşık; çocukları Ali Kemal, Yıldız ve Hilal'e  şefkatli bir baba, anası Hasibe'ye ise hayırlı bir evlattır.

Kan Kardeşi Tevfik’le beraber cephede vatan topraklarını kaybetmemek için var gücüyle direnirken başına gelen kalleş bir olay her şeyi alt üst eder. Cevdet ailesinden kopmaya mecbur kalır.  Selanik’ten İzmir’e göç etmek zorunda kalan Azize’ye ise Tevfik yardım eder.

Ona karşı yıllardır gizlediği duygularını belli etme pahasına yanlarında olur. Oysa Tevfik’in de büyük bir sırrı vardır. Azize üç çocuğu ve kayınvalidesi ile zorlu bir mücadelenin içinde bulur kendini. Canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla ve savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele ederek yetiştirir çocuklarını. 1919 yılında, Yıldız güzeller güzeli, gözü yükseklerde, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kız olmuştur. Yıldız, Yunanlılar’ın şerefine düzenlenen bir baloya gizlice katılırken, Yunan Teğmen’i Leon’a aşık olur. Hilal, işgale karşı insanları örgütlemek için gazete yazıları yazarken başını derde sokar. Ali Kemal ise gönlündeki aşk acısıyla ve kendisine dair öğrendiği hazin sırla yaşamaya çalışan serseri bir mayın gibidir. Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir. Ama hiç ummadıkları bir şekilde...

 

Kaynak:Haberler.com

#vatanım #sensin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?