Adana'daki yangına 'Huzur ve güven ortamının bozulmaması için' yayın yasağı!

Adana'nın Aladağ ilçesinde 11 öğrenci 1 eğitmen olmak üzere toplam 12 kişinin hayatını kaybettiği yurt yangınına ilişkin "Huzur ve güven ortamının bozulmaması için" yayın yasağı getirildi.

Adana'daki yangına 'Huzur ve güven ortamının bozulmaması için' yayın yasağı!
Bu içerik 485 kez okundu.

Adana'nın Aladağ ilçesinde bulunan özel bir kız öğrenci yurdunda dün akşam saatlerinde yangın çıktı. İhmal ve denetimsizliğin yol açtığı yangında 11 öğrenci 1 eğitmen olmak zere toplam 12 kişi hayatını kaybetti. Dün akşam saatlerinden itibaren ülkeyi yasa boğan yangın haberine ilişkin Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK),  Aladağ İlçesi Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile soruşturma tamamlanıncaya kadar yayın yasağı getirilmesinin ve yapılan yayınların kaldırılmasının kararlaştırıldığını duyurdu.

"Huzur ve güven ortamının bozulmaması için"

NTV'de yer alan habere göre RTÜK, Aladağ Sulh Ceza Hakimliği'nin kararını internet sitesinden yayınladı:

"Buna göre, bazın basın ve yayın organlarında yanlış bilgiler verildiği, ölenlerin kimliklerinin yanlış söylendiği, yayınların gerek ilçe genelinde gerekse yurt çapında huzur ve güven ortamı ile kamu düzenini bozucu eylem ve davranışlara dönüşebileceği ve yürütülen soruşturmanın akamete uğratılabileceği kanaatiyle, yapılan ve yapılacak tüm haberlere, tüm yazılı ve görsel basınla internet ortamında soruşturma tamamlanıncaya kadar yayın yasağı konulması ve yapılan yayınların kaldırılması kararlaştırıldı"

adana aladağ yangın kız öğrenci yurdu yayın yasağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?