Kılıçdaroğlu'ndan yayın yasağına tepki: 'Gerçeği nereye kadar saklayacaksınız?'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'nın Aladağ ilçesindeki özel kız yurdunda 12 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yangının ardından açıklamalarda bulundu. İhmal ve denetimsizliğin 12 kişinin hayatını kaybetmesine 24 kişinin ise yaralanmasına neden olan faciaya ilişkin yayın yasağı getirilmesine CHP liderinden tepki geldi.

Kılıçdaroğlu'ndan yayın yasağına tepki: 'Gerçeği nereye kadar saklayacaksınız?'
Bu içerik 485 kez okundu.
Ankara'da hizmet verecek Atatürk Kültür Merkezi'nin temel atma törenine katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Adana Aladağ'da bulunan bir kız yurdunda meydana gelen yangında hayatını kaybeden çocuklar vardı. Çankaya Belediyesi'nin düzenlediği törende Kılıçdaroğlu, Adana'nın Aladağ İlçesi'nde, 11'i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği kız öğrenci yurdundaki yangınla ilgili açıklamalarda bulundu.
 
"14 yıldır iktidardasınız yurt sorununu neden çözmüyorsunuz?"

Hükümetin 14 yıldır yurt sorununu çözemediğini savunan Kılıçdaroğlu, "11 kız çocuğumuz, 1 görevli çıkan yangında hayatını kaybetti. Çocukların ne kadar önemli olduğunu bütün anneler, babalar bilir. Çocukların üzerine titreriz. Onların bizden daha iyi bir eğitim almalarını isteriz. Aladağ'da yurtta kalan çocuklarımız da köylerden gelip, barınacak yerleri olmadığı için bir yurtta kalan çocuklarımız. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti nasıl olur da yurt sorununu çözemez? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, 'Dünyaya meydan okuyoruz' diye bağıranlar, acaba bu çocukların yurt sorununu neden çözmezler? 14 yıldır iktidardasınız yurt sorununu neden çözmüyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

"O anne ve babaların yaşadığı acıları hepimiz yüreğimizde hissediyoruz"

Öğrenci yurdundaki yangın merdiveninin kapısının kilitli olmasına ve bu konuda önlem alınmamış olmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Yurda bakıyorsunuz yangın merdiveni var ama ölen çocuklarımızın yığıldığı yer yangın merdiveninin kapısının önü. Açılmıyor çünkü kilitli. Oysa teknoloji var. İçeriden açılan, dışarıdan açılmayan kapılar var. Neden bunlar yapılmaz? Neden bunun önlemi alınmaz? Neden ve hangi gerekçeyle izin verilir? O anne ve babaların yaşadığı acıları hepimiz yüreğimizde hissediyoruz. Emin olun dinleyince insanın içi acıyor" diye konuştu.

Kııçdaroğlu'ndan yayın yasağına tepki

RTÜK'ün Adana'daki yangın haberlerine ilişkin aldırdığı yayın yasağı kararını da eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "RTÜK hemen yayın yasağı getirmiş. Niye yayın yasağı getirirsiniz? Gerçeklerin vatandaş tarafından öğrenilmesini niçin istemiyorsunuz? Hangi gerekçeyle yayın yasağı getiriyorsunuz? Anlamak mümkün değil. Gerçekleri nereye kadar saklayacaksınız? Her gün bir felaketle karşılaşıyoruz. Haftanın bir günü yok ki şu gün de bari yüzümüz gülsün. Nasıl oldu da Türkiye bu kadar karanlık bir atmosferin içine sokuldu? Hepimizin oturup düşünmesi lazım. Türkiye bunları hak etmiyor."(dha)
kemal kılıçdaroğlu chp adana aladağ yangına tepki yayın yasağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?