Dolar ve euroda yeni rekor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan senboğa yolunda otomobil galerilerinin bulunduğu OTONOMİ’nin açılışında konuştu. Dövizlerinizi bozdurun diyen Erdoğan'ın bu konuşmasının ardından 3.49 TL olan dolar saat 14:00 itibariyle 3.52 liraya yükseldi.

Dolar ve euroda yeni rekor
Bu içerik 670 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "düşük faiz" çağrısının ardından dolar 3.5805 liralık, euro 3.8082 liralık yeni zirvelere tırmandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan senboğa yolunda otomobil galerilerinin bulunduğu OTONOMİ’nin açılışında konuştu. Dövizlerinizi bozdurun diyen Erdoğan'ın bu konuşmasının ardından  3.49 TL olan dolar saat 14:00 itibariyle 3.52 liraya yükseldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL’ye dönüştürsün. Türk lirası, altın değer kazansın.” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa yolunda otomobil galerilerinin bulunduğu OTONOMİ’nin açılışında konuştu.

"Teğet geçecek"

Konuşmasında döviz kurlarındaki dalgalanmaya da değinen Erdoğan, “Hiç endişe etmeyin, bu oyunu kısa zamanda bozarız. Bundan önce de bunu yaptılar, 2007-2008’de de yaptılar. O zaman ne dedim, ‘teğet geçecek.’ Aynı şeyi yine söylüyorum, teğet geçecek” ifadelerini kullandı.

"Faizi düşürmekten başka çare yok"

‘Faizi düşürmekten başka çare yok’ diyen Erdoğan, “Biz dünyaya bakalım. Amerika’da, Japonya’da, Avrupa’da faiz yüksek mi? Peki ya onlarda bu kadar düşük de biz niye 14, 15, 16’larda dolaşıyoruz. Biz düşük faizle yatırımcının önünü açacağız. Yüksek faiz finans sektörünü ihya eder. Bunu aynı zamanda kamu bankaları için de söylüyorum.” diye konuştu.

Yine yükseldi

Erdoğan’ın konuşması sırasında 3.49 TL olan dolar saat 14:00 itibariyle 3.55 liraya yükseldi.

ERDOAĞN DOLAR IMF AMERİKA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?