MEB: 3 bin 592 öğretmen görevine iade edildi

Diyarbakır Eğitim Sen yaptığı açıklamada 1444 öğretmenin görevine döndüğünü açıkladı.

MEB: 3 bin 592 öğretmen görevine iade edildi
Bu içerik 1070 kez okundu.

Diyarbakır Eğitim Sen sosyal medyad yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:" İl mem ile yaptığımız görüşmeler sonucu bugün Diyarbakır da 1444 üyemiz göreve iade edilmiştir.Tebligatlar bu günden yapılmaya başlanacaktır."

Konuyla ilgili Eğitim Sen'de twitter hesabında açıklama yaptı. Eğitim Sen, "Bugün itibariyle Van'da yaklaşık 180, Gaziantep'te 162 Eğitim Sen üyesinin daha görevlerine iade edileceği bilgisi bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.

MEB: 3 bin 592 öğretmen görevine iade edildi

 

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), terör örgütleriyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle açığa alınan personelden Türkiye genelinde 3 bin 592'si görevlerine iade edildi.

Bakanlıktan konuya ilşkin yapılan açıklamada, "Bakanlığımız kadrolarında görev yapan personelden 657 sayılı Devlet memurları Kanunu'nun 137'nci maddesi gereğince görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanan 3 bin 592 personelin bugün itibariyle görevden uzaklaştırma talebi kaldırılmıştır" ifadesi kullanıldı.
Göreve iade edilen personel, terör örgütleriyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle açığa alınmıştı. Bu kişiler hakkında sadece görevden uzaklaştırma tedbirinin kaldırıldığı, disiplin süreci bağlamında inceleme ve soruşturma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Öte yandan bu kişilere yönelik göreve dönüş iş ve işlemlerin yapılması amacıyla ilgili birimlere gerekli yazılar da gönderildi.

25 Kasım'da da "terör örgütleriyle bağlantılı oldukları" gerekçesiyle açığa alınan 6 bin personel, göreve iade edilmişti. Tunceli'de de açığa alınan 504 öğretmen ve kamu görevlisinden 419'u, Eylül ayı ortalarında görevlerine iade edilmişti.

diyarbakır khk öğretmen ihraç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?