Kılıçdaroğlu 12 kişinin öldüğü Aladağ'daki yurdu ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Ülkemizi Böldürmeyeceğiz' adlı ilk miting için geldiği Adana'da, geçtiğimiz hafta 12 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan yangının yaşandığı yurda karanfil bıraktı.

Kılıçdaroğlu 12 kişinin öldüğü Aladağ'daki yurdu ziyaret etti
Bu içerik 602 kez okundu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 'Ülkemizi Böldürmeyeceğiz' adlı ilk mitingi için Adana'ya geldi. Genel Başkan Yardımcıları Selin Sayek Böke, Tekin Bilgin, CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, bölge milletvekilleri, il yöneticileriyle birlikte karayoluyla Aladağ İlçesi'ne giden CHP lideri, 28 Kasım akşamı çıkan yangında 12 kişiye mezar olan özel yurdu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, binanı giriş bölgesine kırmızı karanfil bıraktı. Ardından yurt önünde bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, aileleri taziye dileklerini iletti. Çocukları sahip çıkmanın herkesin görevi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:
"Bunun siyaseti olmaz"

"Son derece üzgünüm, bütün Türkiye üzgün. Çocuklarımızı kaybettik, anneleri ve babaları onları büyük umutlarla buraya göndermişti. Okuyacaklardı, elleri ekmek tutacaktı. Ailelerine gururla dönecekti. Ama bir yangın sonucu hayatlarını kaybettiler. Hep kazalar olduktan sonra ders çıkartmaya çalışıyoruz, oysa akıllı insanlar, devleti akılla yönetenler, devleti birikimle yönetenler önlemleri önceden alırlar. Bu tür kazalara yol açılmamasını sağlarlar. Buradan tekrar hükümete çağrıda bulunuyorum. Yurtlar konusunda titiz olun, gencecik fidan gibi çocuklarımız orada. Anneler babalar büyük umutlarla çocuklarını buraya gönderiyor. Bu çocuklara sahip çıkmak hepimizin ortak görevi. Bunun siyaseti olmaz. Bu çocukların okuması için bu çocukların geleceği için bu çocukların Türkiye'nin geleceği açıcısından umut olduklarını unutmayarak hep birlikte çaba harcamamız ve bunlarına çalışmalarına okumalarına katkı vermek gerekiyor. Umarım bu olay hepimize ders olur, bütün annelere ve babalarına başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Allah rahmet eylesin." 

Kılıçdaroğlu, daha sonra Aladağ Kaymakamlığı'na giderek yetkililerden bilgi aldı.(dha)
CHP KEMAL KILIÇDAROĞLU ADANA ALADAĞ ÜLKEMİZİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ MİTİNGİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?