Türkler Gana'da sahte ABD Büyükelçiliği açarak 10 yıl işletmiş

Gana'da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınında yer aldığı suç şebekesi çökertildi. Şebekenin 10 yıl boyunca Gana'da ABD Büyükelçiliği açtığı ortaya çıktı.

Türkler Gana'da sahte ABD Büyükelçiliği açarak 10 yıl işletmiş
Bu içerik 895 kez okundu.

Gana'da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınında yer aldığı suç şebekesi çökertildi. Şebekenin 10 yıl boyunca  Gana'da  ABD Büyükelçiliği açtığı ortaya çıktı. 

Haber ABD Dışişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinde yayınlandı. Habere göre, yerli organize suç şebekeleriyle birlikte hareket eden bir grup Türk, göç ve ceza hukuku konusunda uzman Ganalı bir avukatı da yanlarına alıp akılalmaz bir dolandırıcılığa imza attı.

ABD bayrağı çekip, Obama portresi asmışlar
Yaklaşık 10 yıl önce Gana’nın başkenti Akra’da eski bir binaya yerleşen suç şebekesi, dışarıdaki göndere Amerikan bayrağı çekip içeriye de Başkan Barack Obama portresi asarak her hafta pazartesi, salı ve cuma günleri öğlene kadar ABD konsolosluğu gibi hizmet verdi.

Türkler Ganalı yetkililere rüşvet verdi

“ABD konsolosluk çalışanı” kılığında İngilizce ve Felemenkçe konuşan Türk vatandaşları, Ganalı yetkililere rüşvet vererek yıllarca insanları dolandırdı. ABD vizesi alacakları umuduyla her başvurandan 6 bin dolar aldılar."

Sahte pasaport

Sahte elçiliğin, “müşterilerini”, Gana, Fildişi Sahili ve Toga’da dağıttığı el ilanları ve reklamlarla bulduğu da kaydedildi. Sahte pasaportların bir elbise dükkanında üretildiği, ardından getirilen müşterilere “Büyükelçilik” olarak gösterilen, önüne haftanın üç günü Amerikan bayrağı çekilip, odalarına ABD Başkanı’nın fotoğrafı asılı binada teslim edildiği ifade edildi.

Açıklamada, aynı çetenin yine Gana’nın Başkenti Accra’da sahte bir Hollanda Büyükelçiliği işlettikleri de açıklandı.um

gana abd büyükelçiliği türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?