ATO başkanlığını kaybeden Osman Gökçek'ten ilk açıklama

Ankara Ticaret Odası'nın yeni başkan seçiminde 188 meclis üyesinin kullandığı oylara sonrası gelen ilk sonuçlara göre Gürsel Baran yeni başkan oldu.

ATO başkanlığını kaybeden Osman Gökçek'ten ilk açıklama
Bu içerik 1013 kez okundu.

Ankara Ticaret Odası'nın yeni başkan seçiminde  188 meclis üyesinin kullandığı oylara sonrası gelen ilk sonuçlara göre Gürsel Baran yeni başkan oldu.

Gürsel Baran 100 oy, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek 86 oy aldı. 2 oy ise geçersiz sayıldı.

1923 yılında 800 üye ile faaliyete başlayan Ankara Ticaret Odası'nın hali hazırda 125 bin üyesi bulunuyor.

ATO üye sayısıyla İstanbul Ticader Odası'ndan sonra, Türkiye'nin en büyük ikinci ticaret odası konumunda.

Kaybolan 3 yıl var"

Gürsel Baran seçim sonrası şunları söyledi: Bundan sonra Ankara var, ticaret odası var. Üç aşamalı bir acil eylem planımız var, yürürlüğe girecek yakın zamanda. Meslek komitelerinin çok aktif çalışması bunlardan birisi. Önemli projelerimizden birisi sağlık turizmi. 15 Temmuz süreci geçirdi ATO. Bu süreçten sonra kaybolan 3 yıl var. Bize bulaşan bilgiler doğrultusunda bize düşen herşeyi yapacağız. Devletimizle, odalar ve borsalar birliği ile işbirliği halinde olacağız.

"FETÖ ile yaptığımız açıklamalar sandığa olumsuz yansıdı"

ATO Başkanlığını kaybeden Osman Gökçek, "FETÖ ile yaptığımız açıklamaların sandığa olumsuz yansıdığını görüyoruz. İçerdeki bu örgütlerin tam tersine oy kullanması söz konusu oldu diye düşünüyorum. Bir seçim daha var bu işlerin değişeceği kanaati içindeyim" açıklamasında bulundu.

ato gürsel baran osman gökçek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?