Tutuklu trans kadın:10-15 kişiden işkence gördüm

Menemen T Tipi Cezaevi'nden kısa bir süre önce Eskişehir H Tipi Kapalı Cezaevi'ne sevk edilen tutuklu trans kadın Esra, BirGün gazetesinden Zeynep Yüncüler'e yazdığı bir mektupla cezaevinde maruz kaldığı işkenceleri anlattı.

Tutuklu trans kadın:10-15 kişiden işkence gördüm
Bu içerik 674 kez okundu.

Menemen T Tipi Cezaevi'nden kısa bir süre önce Eskişehir H Tipi Kapalı Cezaevi'ne sevk edilen tutuklu trans kadın Esra, BirGün’den Zeynep Yüncüler’e gönderdiği mektupla 13 yıldır cezaevinde başına gelenleri anlattı. Esra,  Zeynep Yüncüler'e gönderdiği mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“İyi değilim kardeşim, çok kötüyüm, bu defa beni tam yıktılar.

“Bu satırları yazabilmek için kalemi elime bantla sarmış sabitlemişim, zar zor yazıyorum. Köpek gibi tabağın içinden kafamı sokup yemek yiyorum, 4 gündür yataktan kalkamıyorum."

"Havalandırma saatim memurların iş güzarlığı yüzünden kısıtlanıyor"

“…TIR çarpsa yeridir. Gerçi TIR çarpsa hastaneye kaldırılırdım. Yanımda biri olurdu, yemek yedirirdi.10-15 kişi geçti üzerimden, dedim ya TIR geçse iyidir. Ölümden döndüm. Bana olan nefretlerini biliyorsun. Bu defa beni tam yıktılar. Acil çağrı butonum yok, hava alma saatinde kapıya vurmak zorunda kalıyorum. Havalandırma saatim memurların iş güzarlığı yüzünden kısıtlanıyor. Havalandırma saatim gelince kapıyı açmıyorlar, ben de vurmaya başlıyorum açın diye. Sonra ‘Vurma lan kapıya i.ne’ diyorlar. Kapıya vurdum diye ölüm tehditleri aldım. 10-15 kişi geldiler. Ben de bana hakaret edene kilitlenmiştim gafil avlandım. Hem tehdit ediyor hem de saklanıyor. Beni etkisiz hale getirdiler. En çok da o vurdu, i.ne saçlarını uzatıyor deyip saçlarımı yoldu."

"Domuz bağı ile işkence gördüm"

"Ağzımı burnumu kapatıp beni öldürmeye çalıştılar. Astım krizinden öldü, dediler. Elini ısırdım sonra nefes almaya çalıştım. Dayak devam etti. Sonra beni sürükleyerek süngerli odaya götürdüler. Orada da dayak devam, bir de ellerimi arkadan plastik kelepçe ile bağladılar. Beni tehdit eden de sık sık elleri kangıren olsun kopsun ibnenin kolu kapıya vuramasın dedi. Ayaklarımı da kelepçelediler ardından el ve ayaklarımı birleştirip domuz bağı yaptılar 4 buçuk saat öyle kaldım. Domuz bağı ile işkence gördüm.”

"Memura kötü söz söylemek"ten tuttanak tutmuşlar

2 gün sonra doktora görünebildiğini anlatan Esra şöyle devam etti: 

“Darp raporu aldırmadılar. 2 gün sonra doktora çıkardılar, ısrarım üzerine. Doktor ellerimi görünce beni hastaneye sevk etti. Ona da engel oldular beni çıkardılar alçıya alınacaktım. Alçı olmadığı için sargı yaptı ilaç yazdı. Darp raporu da alamadım. İşte böyle kardeşim 4 gündür bu yüzden yataktan kalkamıyorum. Ellerimi hissetmiyorum uyuşmuş durumda. Hem suçlu hem güçlüler tutanak da tutmuşlar. İçeriğini bilmiyorum bana vermediler. İmza atarken tek okuyabildiğim memura kötü söz söylemek yazıyordu suç bölümünde, içeriğini bilmiyorum. Ne yalanlarla doldurdularsa artık ben çok kötü durumdayım kardeşim.”

tututklu trans kadın menemen t tipi cezaevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?