Kurbanov:Rus uçağının vurulma emri Gülen'in albayından geldi

Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Araştırma Görevlisi Ruslan Kurbanov, 24 Kasım'da Suriye sınırında düşürülen Su-24 jetine ilişkin olarak talimatın Gülen'in albayınca verildiğini belirterek," Rusya ve Türkiye'nin arasını bozmaya çalıştılar" dedi.

Kurbanov:Rus uçağının vurulma emri Gülen'in albayından geldi
Bu içerik 927 kez okundu.

Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Araştırma Görevlisi Ruslan Kurbanov, Rus uçağının vurulma emrinin kim tarafından verdiğini duyurdu.

Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Araştırma Görevlisi Ruslan Kurbanov, "24 Kasım'da Rus uçağını kim düşürdü, kim bu emri verdi? Bu talimatı ne Cumhurbaşkanı ne de Başbakan verdi. Bu talimatı İncirlik Üssü'nde nöbetçi olan bir albay verdi. Fiiliyatta da bu albay Gülen'in adamıydı" ifadelerinde bulundu.

İncirlik Üssü darbe girişimi hazırlıklarında Truva Atı görevi yaptı”

Sputnik'ten Fuad Safarov'un haberine göre bir televizyon programında konuşan Rus uzman, İncirlik Üssü'nün 15 Temmuz darbe girişimindeki rolü ile ilgili şunları söyledi, "Türkiye'de yaşanan darbe girişiminin ardından Türk halkının NATO ile ilgili ne düşündüğü ortaya çıktı. Darbe girişimi hazırlıkları için İncirlik Üssü fiiliyatta Truva Atı görevi yaptı. Türkiye bu konuda bugün de tehlikeyi biliyor, görüyor. Fakat yakın zamanda Türkiye'nin NATO'dan ayrılacağını söylemek doğru olmaz."

 

Talimat, Gülen’in adamı tarafından verildi”

Kurbanov, 24 Kasım 2015'te Suriye sınırında düşürülen Su-24 jetine ilişkin olarak, "Türkiye'de Gülen örgütünün toplumda oluşturduğu paralel yapı, iktidar merkezine ulaştı. Burada örgüte ABD’de önemli yardımda bulundu. Bu örgüt fiiliyatta CIA 'in bir ajan ağı. On yıllardır devlete sızdılar. Fettullah Gülen'in ABD'de oturma izni almasına CIA ajanları yardımcı oldu. 24 Kasım'da Rus uçağını kim düşürdü, kim bu emri verdi? Bu talimatı ne Cumhurbaşkanı ne de Başbakan verdi. Bu talimatı İncirlik Üssünde nöbetçi olan bir albay verdi. Fiiliyatta da bu albay Fethullah Gülen'in adamıydı.Rusya ve Türkiye'nin arasını bozmaya çalıştılar” açıklamalarında bulundu.

 

rusya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?