Bahçeli'nin HDP'li vekilleri bakışları dikkat çekti

Meclis'in, 2 gün sürecek 2017 Yılı Bütçe Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın görüşmeleri başladı. Meclis'te en dikkkat çekici kare ise, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yan sırasında duran HDP'li milletvekillerinin resimlerine baktığı an oldu.

Bahçeli'nin HDP'li vekilleri bakışları dikkat çekti
Bu içerik 1036 kez okundu.

Meclis'in, 2 gün sürecek 2017 Yılı Bütçe Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın görüşmeleri başladı. Meclis'te en dikkkat çekici kare ise, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yan sırasında duran HDP'li milletvekillerinin resimlerine baktığı an oldu. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de TBMM Genel Kurulu'nda 2017 yılı bütçesinin görüşmelerine katılan isimlerden oldu.

Ajanslara yansıyan karelerde Bahçeli'nin bir ara HDP sıralarına uzun uzun baktığı görüldü.

HDP meclis çalışmalarını durduracağını açıklamıştı:

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, HDP'nin TBMM çalışmalarını durdurma kararını değerlendirdi. Özhaseki, "ataşmalarla, kavgalarla 4 saat milleti meşgul ediyorlar. Bu Meclis'i durdurmak zaten" dedi. 

Özhaseki'nin açıklaması: 

"Nasıl durduracaklarmış merak ediyorum. Meclis çalışır. Biz gideriz, görevimizi yaparız. Yasal faaliyetimizi sürdürürüz. Zaten çirkinleştirmek adına yapmadık oyun bırakmıyorlar. Milletvekili olarak Meclis'e ilk gittiğimde şaşırdım, sonra da utandım. Ben 21 yıl belediye başkanlığı yaptım. Meclisleri de idare ettik. Meclise vardığımızda gördüğümüz manzara bizi hem utandırdı ve biraz ürküttü. Bir yasa maddesi görüşmek için orada 3-4 defa adeta affedersiniz horoz dövüşü yapıyorsunuz. Gündem dışı konuşmalar, önergeler. Maddeye geçemiyorsunuz bile. Sataşmalarla, kavgalarla 4 saat milleti meşgul ediyorlar. Bu Meclis'i durdurmak zaten. Bir günde bir kanun maddesini zor geçirir hale geldik. Bu Meclis'i durdurmak, zaten yapıyorlar bunu. Bunun dışında yapacakları bir şey yok zaten. Yapacakları çirkinliklerin hepsini zaten şu anda icra ediyorlar. Millet de bunları görüyor ve nefretle kınıyor."

" Şu anda biz iktidarız, kanunları uyguluyoruz"

"Arkadaşlar o senaryoların hiçbirine bakmayız. İşimize bakıyoruz, çalışıyoruz. Şu anda biz iktidarız, kanunları uyguluyoruz. Doğru işler yaptığımıza inanıyoruz. Bakın çok önemli günler geçirdiğimiz halde Allah'a hamdolsun bu ülke dimdik ayakta. Sayın başbakanın çok güzel sözü vardı. Daha 40 gün dolmadı ama başımıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi' diyor. Darbe yaşanıyor. Dış güçlerle, teröristlerle müthiş bir mücadele veriliyor. Darbe akşamından sonra biliyorsunuz bütün iş yerleri açıktı. Resmi kurumlar açıktı. Ne döviz fırladı ne borsa çöktü. Allah'a hamdolsun işin başında çok güzel bir hükümet var. Bundan sonra inşallah gidecektir" dedi.

"Kandille kolkola gezmenin bir hesabı var herhalde"

"Kandil ile kol kola girmenin bir hesabı var herhalde. Çukurları açıp öz yönetim ilan etmenin bir hesabı var herhalde. Bağımsızlık yoluna giden Türkiye'yi bölücülük noktasında atacakları adımın mutlaka bir hesabı var. Eğer bu hesabı bu iktidar, bu yargı sormazsa bu insanların yüzüne bakamayız. Şu anda hukuk işliyor. Hukuk gerekeni yapıyor. Kimsenin bir şey yaptığı yok. Orada kanunlarda ne yazıyorsa onlar uygulanıyor. Türkiye'yi bölme noktasında bu ülkenin en önemli değerlerini yok ederek Türkiye'yi iç savaşa sürükleme noktasında bir çaba varsa, bunun da hesabının verilmesi lazım. Çıkıp siz iç savaş çığırtkanlığı yapacaksınız, bir sürü insan ölecek. Sonra da 'ben bunların hesabını vermem' diyeceksiniz. Hayır öyle bir şey yok arkadaşlar" dedi.

"Olumsuz yansımaz"

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli de HDP'nin aldığı kararın yasama faaliyetlerine olumsuz yansımayacağını savundu.

devlet bahçeli hdp meclis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?