Etiyopya Uluslararası ve Halkları Günü etkinlikleri FETÖ okulunda yapıldı

Etiyopya, ulusal gün etkinlikleri için Harar şehrine çağırdığı gazetecileri Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)okulunda ağırladı. AA muhabirleri etkinliğe katılmayarak olayı protesto etti.

Etiyopya Uluslararası ve Halkları Günü etkinlikleri FETÖ okulunda yapıldı
Bu içerik 560 kez okundu.

Etiyopya hükümeti, ulusal gün etkinliklerini takip etmesi için çağırdığı gazetecileri FETÖ'ye ait okulda ağırladı. Ülkede her yıl düzenlenen Etiyopya Uluslararası ve Halkları Günü etkinliklerini izlemek için Etiyopya İletişim Ofisi ve Federal Meclisi tarafından Harar şehrine getirilen 70 kadar gazeteci şehirdeki FETÖ okuluna yerleştirildi.

Gazeteci grubunda bulunan Anadolu Ajansı muhabirleri, ekinliğin FETÖ okulunda yapılmasına tepki göstererek programa katılmadı. Muhabirlerin itirazı üzerine Endonezyalı yetkililer, organizasyonun merkez tarafından yapıldığını ve bu sayıda kişiyi yerleştirecek otel bulamayacaklarını ileri sürerek programın aynı şekilde devam edeceğini söyledi. Etiyopya’da Fetullahçı Terör Örgütü'ne ait altı okul bulunuyor.

Etiyopya, Avrupalı sömürge güçlerini yenen ve bağımsız bir ülke olarak egemenliğini koruyabilen iki Afrika ülkesinden biridir. 1945 yılında Birleşmiş Milletler'e üye olarak ilk bağımsız Afrika ülkesi oldu. Ülkenin Kızıldeniz boyunca uzanan sahil bölgesinin, 1993'te yapılan bir halk oylaması sonucunda Eritre adıyla bağımsızlığını ilan etmesi Etiyopya'nın Kızıldeniz ile olan bağlantısının kesilmesine ve ülkenin bir kara devletine dönüşmesine neden olmuştur.Etiyopya veya Etyopya, resmî adıyla Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Afrika Boynuzu' nda yer alan büyük bir Doğu Afrika ülkesi. Ülkenin başkenti yerel dilde "yeni çiçek" anlamına gelen Addis Ababa'dır.

Kaynak : AA

etiyopya fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?