Donald Trump kızdı,siparişi iptal etti!

ABDnin 45.Başkanı Donald Trump, "Boeing, gelecek başkanlar için kullanılacak yeni Air Force One 747’iyi üretiyor ancak maliyeti kontrolden çıkmış, 4 milyar dolardan daha yüksek. Siparişi iptal edin" dedi.

Donald Trump kızdı,siparişi iptal etti!
Bu içerik 516 kez okundu.

ABD’nin 9 kasımda 45. Başkanı seçilen Donald Trump,Boeing’in  gelecek başkanlar için üretme aşamasında olduğu yeni Air Force One siparişinin  iptal edilmesini istedi.   

Trump, twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Amerikan havacılık şirketi Boeing’in gelecek başkanlar için ürettiği Air Force One 747’nin  maliyetinin 4 milyar doları aştığını belirtti.

Bu durumu "maliyeti kontrolden çıkmış" şeklinde eleştiren Trump, "Siparişi iptal edin!" dedi.

Trump:''Boeing'in çok para kazanmasını isteriz ama o kadar çok değil.''

Bu paylaşımın ardından New York'ta yaşadığı Trump Tower’ın lobisinde  gazetecilerle bir araya gelen Trump, "Boeing’in çok para kazanmasını isteriz ama  o kadar çok değil" dedi.

Şirket,yeni Air Force One uçağı için ön hazırlık yapılmasına yönelik  ihaleyi geçen ocak ayında kazanmış ancak toplam maliyetin ne kadar olacağı  konusunda net bir açıklama yapılmamıştı.   

Boeing’in hisseleri, Trump’ın söz konusu yorumlarının ardından yüzde  1,6 değer kaybederek, hisse başına 152,16 dolardan 149,75 dolara geriledi.

ABD basınına göre, şirketin basın sözcüsü, Trump’ın açıklamalarıyla  ilgili herhangi bir yorum yapmayacaklarını belirtti.

:

 

Kaynak:Milliyet

#donald trump #boeing #ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?