Adana'daki yurt faciası için 15 kişilik araştırma komisyonu

Adana'nın Aladağ ilçesinde 11'i öğrenci 12 kişinin yanarak can verdiği facianın araştırılması için TBMM'de 15 kişilik bir araştırma komisyonu kurulacağı açıklandı.

Adana'daki yurt faciası için 15 kişilik araştırma komisyonu
Bu içerik 461 kez okundu.
Adana'nın Aladağ ilçesinde 11'i öğrenci 12 kişinin canlı canlı yanmasına neden olan yangının araştırılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Alınan kararın ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nce (TBMM) 15 kişilik bir komisyon oluşturulacağı açıklandı.
3 aylık araştırma komisyonu
Kararda, 'Adana'nın Aladağ ilçesinde kız öğrenci yurdunda meydana gelen elim yangın vakasının araştırılması ve benzer acıların bir kez daha yaşanmaması ve kurumsal eğitim ve barınma haklarının tüm öğrencilerimiz için güvence altına alınıp yaygınlaştırılması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Anayasa'nın 98'inci, İçtüzük‘ün 104 ve 105'inci maddeleri uyarınca bir Meclis araştırması açılmasına bu araştırmayı yapacak komisyonun 15 üyeden kurulmasına, Komisyonun çalışma süresinin Başkan, Başkanvekili ve Sözcü ve Katip seçimi tarihinden başlamak üzere 3 ay olmasına ve gerektiğinde de Ankara dışında da çalışmasına Genel Kurul'un 01.12.2016 tarihli 30'uncu birleşiminde karar verilmiştir' ifadelerine yer verildi.(dha)
adana aladağ yangın araştırma komisyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?