Demirtaş ve Zeydan için açlık grevine başladılar

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan'ın tek kişilik koğuşlarda kalmasına tepki gösteren 6 hükümlü ve tutuklu Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde açlık grevine başladı.

Demirtaş ve Zeydan için açlık grevine başladılar
Bu içerik 392 kez okundu.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan'ın tek kişilik koğuşlarda kalması cezaevinde hareketliliğe neden oldu. Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde PKK terör örgütüne üye olmak suçundan bulunan 6 hükümlü ve tutuklu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan'ın tek kişilik koğuşlarda kalmasını protesto etmek için süresiz olarak açlık grevine başladı.
Süresiz açlık grevi
Haklarında açılan terör soruşturması kapsamında tutuklanan ve Edirne'ye getirilerek Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne konulan Selahattin Demirtaş ile Abdullah Zeydan'ın tek kişilik koğuşlarda kalmasını protesto etmek için geçen 3 Aralık günü aynı cezaevinde kalan PKK terör örgütü hükümlüsü ve tutuklusu Ü.D., N.Ö., E.K., Ş.B., T.U. ve H.B. süresiz açlık grevine başladı.
 
Tek kişilik koğuşlarda kalmaya devam edecekler

Cezaevi İdare ve Gözlem Kurulu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan'ın birlikte kalma taleplerini kabul etmemişti. Demirtaş ile Zeydan'ın tek kişilik koğuşlarda kalmaya devam edeceği belirtildi.(dha)
edirne Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi demirtaş abdullah zeydan açlık grevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?