Diyarbakır'da 6 köyde sokağa çıkma yasağı!

Diyarbakır Valiliği, bölücü terör örgütüne karşı düzenlenecek operasyonları gerekçe göstererek Hani ve Lice'ye bağlı toplam 6 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Diyarbakır'da 6 köyde sokağa çıkma yasağı!
Bu içerik 308 kez okundu.
Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerine bağlı toplam 6 köyde, saat 21.00'den itibaren, ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Lice ve Hani ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Lice İlçesine bağlı olan; Birlik Köyü, Şenliik Köyü, Erginköy Köyü ile Hani İlçesine bağlı olan; Aşağıturalı Köyü, Yukarıturalı Köyü ve Topçular Köyü) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 08 Aralık 2016 günü saat 21.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır."
sokağa çıkma yasağı diyarbakır hani lice
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?