Coca Cola Ceo'su Muhtar Kent'ten flaş karar

Coca Cola CEO’su Muhtar Kent mayıs ayında görevini bırakacak. Açıklamayı şirket Başkanı James James Quincey yaptı.

Coca Cola Ceo'su Muhtar Kent'ten flaş karar
Bu içerik 867 kez okundu.

Coca Cola CEO’su Muhtar Kent mayıs ayında görevini bırakacak. Açıklamayı şirket Başkanı James James Quincey yaptı..

1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren gecerli olacak yeni yapıda, halen şirketin Operasyonlar Üst Yöneticisi (COO) görevini yürütmekte olan James Quincey, İcra Kurulu Başkanı (CEO) görevini üstlenirken, Muhtar Kent Yönetim Kurulu Başkanı olarak Coca-Cola Şirketindeki görevine devam edecek.

 

Coca-Cola Şirketinde gerçekleşen üst yönetim planlaması ile Coca-Cola Şirketi Operasyonlar Üst Yöneticisi (COO) James Quincy, 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere şirketin İcra Kurulu Başkanı (CEO) görevini üstlenirken, Muhtar Kent ise Coca-Cola Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek.

"En doğru isim olduğuna inanıyoruz"

Şirketin uzun dönemli büyümesini yönetmek için üst yönetimdeki devir teslimi çok iyi planlanmak gerektiğini ifade eden Kent, “İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptığım süre boyunca, yöneticilerin görev değişiklikleri konularında, Yönetim Geliştirme Komitesi ve Yönetim Kuruluyla birlikte çalıştım. James Quincey’nin şirketimizin yeni CEO’su olarak göreve hazır olduğuna ve tüm Coca-Cola sistemi için en doğru isim olduğuna inanıyoruz” dedi.

coca cola muhtar kent
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?