AKP'li Milletvekili Deligöz:Bahçeli, Erdoğan'ın yardımcısı olacak

AKP Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz yeni anayasa ile ilgili merak edilen 'Cumhurbaşkanı’nın yardımcısının kim olacağı' konusu ile ilgili açıklama yaptı. Deligöz, MHP lideri Bahçeli'nin, yeni anayasa paketinin kabul edilmesi halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yardımcısı olacağını söyledi.

AKP'li Milletvekili Deligöz:Bahçeli, Erdoğan'ın yardımcısı olacak
Bu içerik 941 kez okundu.

AKP Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz yeni anayasa ile ilgili merak edilen Cumhurbaşkanı’nın yardımcısının kim olacağı konusu ile ilgili açıklama yaptı. Deligöz, MHP lideri Bahçeli'nin, yeni anayasa paketinin kabul edilmesi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yardımcısı olacağını söyledi.

Sözcü'de yer alan habere göre Ankara’da katıldığı bir etkinlikte konuşan AKP’li Orhan Deligöz, önceki gün Meclis Başkanlığı’na sunulan, 21 maddelik anayasa değişikliği paketine ilişkin açıklamalar yaptı.

“Devlet Bahçeli, Erdoğan’ın yardımcısı olacak”

AKP’li Deligöz konuşmasında, “İnşallah bu değişiklik referandumdan olumlu oyu alacak ve Cumhurbaşkanımız yeni sistemde Cumhurbaşkanı, Devlet Bahçeli de yardımcısı olacak” ifadelerini kullandı. Orhan Deligöz, aynı zamada söz konusu haberi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden de paylaştı.

 

Orhan Deligöz kimdir?

26 Ocak 1965'te Sarıkaya'da doğdu. Erzurum nüfusuna kayıtlıdır.Baba adı Dursun, anne adı Yıldız'dır.İktisatçı; Erzurum Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Ankara Üniversitesinde İktisat Tarihi alanında yüksek lisans yaptı.

1989?da Erzurum PTT Baş Müdürlüğünde memuriyete başladı. Yüzüncü Yıl ve Atatürk üniversitelerinde Öğretim Görevliliği, Bölüm Başkanlığı; Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ve Enerji Borsasında yönetici olarak görev yaptı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Bağımsız Denetçilik Gayri Menkul Değerleme Uzmanlığı ve TS EN ISO 9001 2008 Kalite Yönetim Sistemi Başdenetçiliği lisanslarına sahiptir. Milli Güvenlik Akademisi 59. Dönem mezunudur. Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Üyesidir. Eğitim Bir-Sen Oltu Şube Kurucu Başkanı olup, Milli Gençlik Vakfı Erzurum Bölge Başkanlığı ve Erzurum Spor Asbaşkanlığı görevlerini yürüttü.

İyi düzeyde İngilizce bilen Deligöz, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

bahçeli erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?