Abdülkadir Şen'den Alevileri hedef alan korkunç paylaşım!

Marmara Üniversitesi'nin Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü'nde araştırma görevlisi olan Abdulkadir Şen, Suriye Ordusu'nun Halep'te zaferini ilan ettiği dakikalarda sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Alevileri hedef aldı.

Abdülkadir Şen'den Alevileri hedef alan korkunç paylaşım!
Bu içerik 1392 kez okundu.

Marmara Üniversitesi'nin Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü'nde araştırma görevlisi olan Abdulkadir Şen, Suriye Ordusu'nun Halep'te zaferini ilan ettiği dakikalarda sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından gündem yaratacak ifadeler paylaştı. Cihatçıların Halep hezimetine karşı Türkiye'deki Alevileri hedef alan Şen, “Suriye direnişi başarısız olursa savaş Anadolu’da Şah İsmail’in mezhepçi vahşileriyle yaşanacak. Herkes hesabını buna göre yapsın. Ey Halep’te çocukları, kadınları, sivilleri korkakça bombalayan rejimi savunan mezhepçiler: Sizi bu coğrafyada yeni Malazgirtliler bekliyor. Bu coğrafyanın her köşesinde bir Malazgirt yaşanacak. Şah İsmail’in bağnaz mezhepçi piçleri hesap verecek. Şahlaştınız, Yavuzlaşacağız.” dedi.

Şen, bir sonraki tweetinde de doğrudan Türkiye’deki Alevi yurttaşları hedef almaya devam etti: “Cemevi, insana saygı, Madımak hoşgörü diyen ne kadar namussuz mezhepçi varsa, Halep’te katillerle beraber. Lanetliler topluluğu.” 

Siyasal İslamcı çizgideki çeşitli mecralarda yazı da yazan Şen’in dün geceki paylaşımları başta Twitter kullanıcıları tarafından yoğun tepkiyle karşılandı. Şen tepkiler üzerine hesabını kapattı ya da hesabı askıya alındı.

Muş Alparslan Üniversitesi'nde asistanmış

Şen’in kişisel blogunda, Muş Alparslan Üniversitesi’nde asistan olduğu, Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü’nde Ortadoğu sosyolojisi ve antropolojisi alanında doktora ve İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin tefsir bölümünde yüksek lisans yaptığı yazıyor.

Şen, aralarında TRT’nin de olduğu çok sayıda mecrada yorumculuk yapıyor ve yazı yazıyor.(diken)

abdülkadir şen marmara üniveristesi halep alevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?