CHP'li vekil duyurdu: Korkunç fotoğrafı çeken öğretmen açığa alındı

Öğrencilerinin eline idam ipi verip sınıfta çektiği fotoğrafı "Ya devlet başa, ya kuzgun leşe... Başkaaaan...! Adalet istiyoruz" notuyla kişisel Facebook hesabından paylaşan öğretmen Aydın Erekmen açığa alındı!

CHP'li vekil duyurdu: Korkunç fotoğrafı çeken öğretmen açığa alındı
Bu içerik 653 kez okundu.

İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırılarının ardından öğrencilerinin eline idam ipi verip sınıfta çektiği fotoğrafı "Ya devlet başa, ya kuzgun leşe... Başkaaaan...! Adalet istiyoruz" notuyla kişisel Facebook hesabından paylaşan öğretmen hakkında karar verildi. CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer tarafından yapılan açıklamada öğretmen Aydın Erekmen'in açığa alındığı duyuruldu.

CHP'den meclise soru önergesi

Skandal fotoğraf için CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. 

Bakan, verdiği önergede “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı, devletin okulunda görev yaptığı bilinen, fotoğraftaki öğretmenin kim olduğu, hangi okulda görev yaptığı belirlenmiş midir? Çocukların eline idam ipi vererek fotoğraf çektiren, bunu da sosyal medya hesabında paylaşan, ‘eğitimci’ olduğu iddia edilen bu şahıs hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmadıysa Bakanlık bu şahıs hakkında ne gibi bir cezai işlem uygulayacaktır?” diye sordu. 

Okul öğretmeni savunmuştu

Bir Gün'den Rabia Yılmaz, öğretmenin çalıştığı okul yönetimine ulaştı. TOKİ Osmangazi İlkokulu Müdür Yardımcısı, "Konudan haberdar olduk. Araştırıyoruz. Öğretmenle görüştük. Öğretmenimizin bir izcilik faaliyeti var. İzci düğümleri ile ilgili bir çalışma yaptığını söyledi. Biz de o şekilde yorumladık" dedi. Müdür yardımcısı ayrıca konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını da açıkladı. 

Açığa alındı

Sosyal medyada gelen tepkilerin ardından CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, öğretmenin açığa alındığını duyurdu.(cnn türk)

idam ipi öğretmen aydın erekmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?