HDP'li Besime Konca tutuklandı!

Dün gece HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel ile birlikte gözaltına alınan ve bugün Batman'da serbest bırakılan ve savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan HDP Siirt Milletvekili Besime Konca tutuklandı.

HDP'li Besime Konca tutuklandı!
Bu içerik 774 kez okundu.

Batman'da çıkarıldığı hakimlikçe, adli kontrol şartıyla serbest bırakılan HDP Siirt Milletvekili Besime Konca tekrar gözaltına alındı. Serbest bırakılmasının ardından savcının itiraz etmesi üzerine Konca için Diyarbakır adliyesinden yeniden gözaltı kararı alındı.

HDP tarafından gözaltıya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"Bugün mahkemeden serbest bırakılan Siirt Milletvekilimiz, Kadın Meclisi Sözcümüz Sayın Besime Konca, savcı itirazı üzerine Diyarbakır'da tekrar gözaltına alınmıştır."

Konca'nın serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıklama:

HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel ile beraber gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Konca, dövüldüğünü ve zorla kelepçelendiğini söylemişti. Konca, "Diyarbakır'dan buraya getirilene kadar her türlü tehdit ve işkence ile karşı kaşıya kaldım" demişti. Konca, gözlatı sürecini şu sözlerle anlatmıştı: "Örgüt üyeliği veya örgüt propagandası, özgürlük, demokrasi örgüt propagandası ise biz bu suçu her zaman işleyeceğiz. Tutuklayarak, işkence yapılarak mahkemelere getirmek değil, Diyarbakır'dan buraya getirildiğim süre içerisinde her türlü tehdit, her türlü fiziki işkence ile karşı karşıya kaldım. Darp edildim, zorla kelepçelendim, her türlü özel savaşın özel harekât timlerinin sitelerinde paylaştığı müzikler dinleterek buraya kadar getirildim."

Gözaltında tutuklandı

Savcının itirazı üzerine hakkında yeniden gözaltı kararı çıkarılan HDP Siirt Milletvekili Besime Konca, gözaltında tutuklandı.

besime konca tekrar gözalltında
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?