Abdülkadir Şen açığa alındı!

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden Halep’in Suriye ordusunun eline geçmesinin ardından Alevileri hedef gösteren paylaşımlarda bulunan Muş Alparslan Üniversitesi’nde görevli akademisyen Abdülkadir Şen, açığa alındı.

Abdülkadir Şen açığa alındı!
Bu içerik 2742 kez okundu.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden  Halep’in Suriye ordusunun eline geçmesinin ardından Alevileri hedef gösteren paylaşımlarda bulunan Muş Alparslan Üniversitesi’nde görevli akademisyen Abdülkadir Şen, açığa alındı.

Muş Alparslan Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olan ve Marmara Üniversitesi’nde doktora yapan Şen tehditler ve hakaretler savurduğu tweetlerinin ardından gelen tepkiler üzerine Twitter hesabını kapatmıştı.

Abdülkadir Şen'in büyük tepki çeken tweetleri şöyle: 

“Cemevi, Ali, insana saygı, Madımak, hoşgörü diyen ne kadar namussuz mezhepçi varsa Halep’te katillerle beraber. Lanetliler topluluğu…”, “Ey Halep’te çocukları, kadınları, sivilleri korkakça bombalayan rejimi savunan mezhepçiler: Sizi bu coğrafyada yeni Malazgirtler bekliyor”, “Bu coğrafyanın her köşesinde bir Malazgirt yaşanacak. Şah İsmail’in bağnaz mezhepçi piçleri hesap verecek. Şahlaştınız Yavuzlaşacağız”, “Suriye direnişi başarısız olursa savaş Anadolu’da Şahİismail’in mezhepçi vahşileriyle yaşanacak. Herkes hesabını buna göre yapsın”, “Herkes Rus konsolosluğuna gitsin, Ben de oradayım. Mecusi İran’ı ise asla unutmayın. Bu katliam Caferi/Şii haçlı ortaklığı ile yapıldı.”

Muş Alparslan Üniversitesi açıklama yaptı

Üniversite tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Üniversitemizde görevli bir öğretim elemanının kendisine ait sosyal medya hesabında belli bir inanç grubunu hedef alan paylaşımlarda bulunduğu, gelen tepkiler nedeniyle yanlış anlaşıldığını beyanla paylaşımlarını kaldırdığı idaremizce tespit edilmiştir. Konu hakkında idari tahkikat başlatılmış olup soruşturmanın selameti açısından ilgili personel açığa alınmıştır."(t24)

abdülkadir şen açığa alındı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?