"Patlama olacak" diye tweet atan kullanıcı için 4 yıl hapis isteniyor!

Twitter'daki hesabından, "Atatürk Havalimanı'nda patlama olacak" şeklinde paylaşım yaptığı iddia edilen Eren K. ''Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit'' suçundan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talebiyle dava açıldı.

Bu içerik 637 kez okundu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Ertuğrul Sarıyar tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Eren K.'nın Twitter hesabının bulunduğu, suç tarihi 7 Kasım 2016 tarihinde sosyal medya hesabından "Yarın akşam 19.30'da uçuşum var. Tam bomba patlamalık bir gün ve saat. 8 Kasım Atatürk Havalimanı saldırısı" şeklinde bir yazı yazdığı belirtildi.

''Kısa bir zaman içinde kurtuldum.''

Şüphelinin yazdığı yazının polis tarafından fark edildiği ve tutanağa bağlandığı ifade edilen iddianamede, şüpheli Eren K.'nın gözaltına alındığı kaydedildi. Şüpheli Eren K.'nın ifadesinde suça konu yazıyı sosyal medya yasakları ve sansürlerine tepki olarak yazdığını, 28 Haziran'daki Atatürk Havalimanı patlamasında kısa bir zaman dilimi içerisinde bombalı eylemden kurtulduğunu, yaşadığı hadise nedeniyle kendisinde paranoya oluştuğunu, bu nedenle yazıda patlamaya atıf yaptığını savunduğu ifade etti.

4 yıla kadar hapsi istendi

Dosya kapsamındaki delillere göre şüphelinin halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak amacıyla hayat ve mal varlığı bakımından alenen tehdit oluşturacak şekilde yazı yazmak suretiyle atılı suçu işlediği kaydedildi. İddianamede şüpheli Eren K.'nın "Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" suçundan 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.İddianame kabul edilirse şüpheli Eren K. önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak

Kaynak:Cumhuriyet

 
#twitter #patlama #atatürk havalimanı #erensays
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?