Whatsapp'ta yeni özellik

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından Whatsapp'a gelecek yeni güncelleme ile yanlışlıkla gönderilen mesajlar silinebilecek.

Whatsapp'ta yeni özellik
Bu içerik 692 kez okundu.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ı geliştirmek için yapılan çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Şimdi de WhatsApp'ın iOS platformundaki beta sürümü ile birlikte WhatsApp mesaj silme özelliği geliyor.

Eklenen bu yeni özellik sayesinde WhatsApp gruplarına veya kişilere yanlışlıkla gönderilen mesajlar tamamen silinebilecek. WhatsApp'ın iOS platformu için 2.17.1.869 sürümüne sahip beta yazılımı ile sunulan özellikte, gönderdiğiniz bir mesaj metninin, fotoğrafın veya videonun üzerine basılı tutarak çıkan seçenekler arasından "Sil"i seçerek tamamen silebilirsiniz. Yani konuştuğunuz kişinin telefonundan da silinmesini sağlayabilirsiniz. Yani o mesaj çoktan okunmuş bir mesaj olsa bile bu yeni özellik sayesinde silmek mümkün olabiliyor.

Ayrıca sohbetlerde karışıklıklar olmaması için silinen mesajın yerine, gönderen kişinin o mesajı sildiğini belirten bir bildirim de yazılıyor. 


2.17.1.869 numaralı beta sürümünde ortaya çıkan ve yakın zamanda hizmete girecek olan bu özellik yalnızca yazıları değil, gönderilen videoları da kapsıyor. WhatsApp, söz konusu özelliğin gizli olması sebebiyle ve de henüz test aşamasında olduğu için bir açıklama yapmıyor. Bu yüzden gerekli duyuru, muhtemelen beta safhasından çıktıktan sonra yapılacak.

,
Önce iOS kullanıcılarının hizmetine sunulacak bu özellik yakın zaman sonra Android platformuna da dahil olacak.

whatsapp ios android
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?