Türkiye'nin önemli misafiri: Şanghay İşbirliği Örgütü Kurucusu

Şanghay İşbirliği Örgütü'nün fikir babası ve kurucularından Emekli Rus General Prof. Leonid Grigoryevich Ivashov Doğan Haber Ajansı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi İşbirliğiyle düzenlenen 'Şanghay İşbirliği Örgütü ve Türkiye' konulu konferansta konuşma yapmak için Türkiye'ye geliyor.

Türkiye'nin önemli misafiri: Şanghay İşbirliği Örgütü Kurucusu
Bu içerik 563 kez okundu.
Şanghay İşbirliği Örgütü'nün fikir babası ve kurucularından Emekli Rus General Prof. Leonid Grigoryevich Ivashov'un Doğan Haber Ajansı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi İşbirliğiyle düzenlenen 'Şanghay İşbirliği Örgütü ve Türkiye' konulu konferansa katılmak için Türkiye'ye geliyor. Türkiye'nin örgüte katılması konusunda konuşma yapacak olan Ivashov askeri, siyasi ve akademik çevrelerle kapalı toplantılar yapacak. 
Putin ekolünün fikir babası

General Ivashov, Amerikan emperyalizminin durdurulması için yeni bir kutup oluşturmanın gerekliliği konusundaki teziyle dünya gündemine gelmişti. Ivashov Rusya'da Putin ekolünün fikir babalarından biri olarak biliniyor. 
Çarşamba günü Türkiye'de

Ivaşov'un Çarşamba günü 11.00 de İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsünde yapacağı konuşmaya güvenlik gerekçesiyle sadece davetli katılımcılar alınacak. 
Toplantının moderatörü Dr. Mehmet Perinçek

Ivaşov'un konuşmasının ardından yapılacak panelde Şanghay İşbirliği Örgütü'ne Türkiye'nin katılımı, AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Rusya Milli Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı Talat Enveroviç Çetin, Prof. Dr. Murat Yülek, Prof. Dr. Yücel Oğurlu ve Dr. Bora Bayraktar tarafından Dr. Mehmet Perinçek'in moderatörlüğünde ele alınacak. 
Teşkilatın amacını anlatacak

Ivashov, dünyada gelişen siyasi olayları ön planda tutarak teşkilatın amacı ve hedeflerini, bu doğrultuda Türkiye’ye sunduğu imkân ve fırsatları aktaracak ve ülkelerin jeopolitik statüleriyle ilgili karşılaştırmalar yapacak. 

Leonid Grigoryevich Ivashov Kimdir?

Emekli general. Jeopolitik, uluslararası ilişkiler, askeri tarih uzmanı. Tarih doktoru. 31 Ağustos 1943 Kırgızistan doğumlu. 1969'da Taşkent Yüksek Askeri Komutanlık Okulundan mezun oldu.
Jeopolitik Problemler Akademisi'nde Başkan, Moskova Dilbilim Devlet Üniversitesi'nde Profesör, Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü'nde öğretim görevlisi.
1976-1984 yılları arasında Sovyet Savunma Bakanı Dmitriy Ustinov'un başyardımcısı olarak çalışmıştır. 1987'de Sovyetler Birliği Savunma Bakanlığı'nda Genel Konular bölüm başkanı olmuştur.
1990'larda Bağımsız Devletler Topluluğu üyeleri ve Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı arasındaki askeri birlik ve dayanışma için bölüm başkanı olarak rol almış ve Rus ordusunda müşterek kurmay başkanlığı yaptı. Şanghay İşbirliği Örgütü’nün kurucuları arasında yer aldı.
2001'de emekliliğinden sonra kapsamlı bir şekilde askeri ve jeopolitik konular üzerine yazmaya başladı. 
Axis for Peace konferansı üyesi.(dha)
şanghay işbirliği örgütü kurucusu Leonid Grigoryevich Ivashov türkiye'ye geliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?