#Kayseri'de yaşanan hain saldırıyla ilgili 8 Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi

Kayseri'deki patlamada yaralanan asker saldırıdan önce bir aracın kendilerini takip ettiğini söyledi.

#Kayseri'de yaşanan hain saldırıyla ilgili 8 Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi
Bu içerik 1851 kez okundu.

Kayseri'deki patlamada yaralanan asker saldırıdan önce bir aracın kendilerini takip ettiğini söyledi. 

Kayseri Erciyes Üniversitesi'nin önünde  bir özel halk otobüsünün yanına yaklaşan bir arabanın infılak ettirilmesiyle patlama meydana geldi. 


NTV'de yer alan bilgilere göre, patlama üniversite önünde bir özel halk otobüsünün yanına yaklaşan bir arabanın infılak ettirilmesiyle gerçekleşti. Şiddetli patlamanın ardından ölü ve yaralılar olduğu söyleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'de yaşanan terör saldırısıyla ilgili Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'dan bilgi aldı.

Patlamayla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmazken, olayın görgü tanıkları, içinde çarşı iznine çıkmış askerlerin olduğu bir belediye otobüsün yanına gelen '71' plakalı bir araç tarafından gerçekleştirilen bir bombalı saldırı olduğunu ifade etti.

Başsavcılıktan açıklama
Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, olaya ilişkin yazılı ve görsel medya organlarındaki yayınlarda, olaya iştirak etme şüphesi olan kişilerin bulundukları şehirlerin ve kullandıkları araçların bilgilerinin yayınlanarak olayın aydınlatılmasının, şüphelilerin yakalanmasının ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmesi için milli güvenlik, kamu güvenliği, cumhuriyetin temel nitelikleri ve devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü gereğince kamu düzeninin bozulma riski meydana geldiğinin anlaşıldığı belirtildi.

Kayseri 2. Sulh Ceza Hakimliğince saldırıyla ilgili yayın yasağı kararı verildiği kaydedilen açıklamada, "Toplum sağlığının, milli güvenlikle kamu düzeni ve kamu güvenliği, suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel ve internet medyasında, sosyal medyada her türlü haber, röportaj ve bu içerikteki yayınların yapılmasının 5187 sayısı kanunun 3/2 maddesi gereğince yasaklanmasına karar verildi." ifadesi kullanıldı.

RTÜK de Başbakanlık tarafından geçici yayın kısıtlaması getirmişti.

8 savcı görevendirildi
Öte yandan, Kayseri 2. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı, Radyo Televizyon Üst Kurulunun resmi internet sitesinden de yayımlandı.

Bu arada, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca, 13 askerin şehit edildiği, 48 askerin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili Başsavcı Vekili Mustafa Arslantürk nezaretinde 8 Cumhuriyet Savcısının görevlendirildiği öğrenildi.

kayseri patlama erdoğan hulusi akar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?