STK'lardan Kayseri saldırısına kınama!

Kayseri’de gerçekleşen bombalı araç saldırısı sonrası STK'lar ülkedeki çatışma atmosferinin son bulması yönünde açıklamalarda bulundu.

STK'lardan Kayseri saldırısına kınama!
Bu içerik 584 kez okundu.

Kayseri’de gerçekleşen bombalı araç saldırısı sonrası STK'lar ülkedeki çatışma atmosferinin son bulması yönünde açıklamalarda bulundu.

DİSK: 

Terörün, şiddetin, savaşın, intikamın esir aldığı bir ülkede yaşamaya alışmayacağız!

Geçen hafta İstanbul’da gerçekleşen saldırının yaralarını saramadan Kayseri’den bombalı saldırı haberi geldi. İlk bilgilere göre çarşı iznine çıkan, silahsız, savunmasız 13 askeri kaybettik ve onlarca da yaralı var. Yaşamını yitirenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Başta kaybettiklerimizin yakınları olmak üzere hepimizin başı sağolsun.

Biz 1 Mayıs 1977’de, 10 Ekim 2015’te Ankara’da bombaların, silahların, ölümlerin emekçiler ve halkımız için yarattığı korkunç sonuçları yaşamış bir örgüt olarak, bitmek bilmeyen bu insanlık dışı şiddet eylemlerini lanetliyoruz.

Terörün, şiddetin, savaşın, intikamın esir aldığı bir ülkede yaşamaya alışmayacağımızın altını bir kere daha çiziyoruz.

Türkiye’nin daha fazla acı çekmemesi için intikam sloganlarına, teröre, baskı ve şiddete değil, demokrasiye, barışa ve kardeşliğe; şiddetin acilen ortadan kaldırılması için toplumun geniş kesimlerinin bir araya gelmesine ihtiyacımız olduğunun görülmesini istiyoruz.

EĞİTİM SEN

Kayseri’de yaşanan saldırıyı kınıyoruz!

Ne yazık ki Türkiye, hızla kaosun içine itilmekte, yaşam hakkını yok eden bir şiddet sarmalına mahkum edilmektedir. Biliyoruz ki artık bu ve benzeri saldırılara karşı yayınlanan kınama ya da lanetleme mesajları, yüreklere düşen ateşi söndürmemektedir. Kendi çocuklarına sırça köşkler kuranlar, yoksul çocuklarına “şehitliği” reva görmekte; saldırıları, katliamları önlemek için çözüm üretmek yerine daha fazla gözyaşı akmasına neden olacak politikalardaki ısrarı sürdürmektedir.

Eğitim Sen olarak belirtmek isteriz ki, bu topraklar gözyaşlarımıza doymuştur. Huzur ve barış içerisinde demokratik bir yaşam, herkes için hayati öneme sahip temel bir ihtiyaçtır. Bu nedenledir ki Kayseri’de gerçekleşen saldırıyı kınıyor, yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ

kayseri türk tabipler birliği disk eğitim sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?