İçişleri Bakanlığı'ndan HDP saldırılarına yanıt

Kayseri'de 14 askerin hayatını kaybettiği saldırı sonrasında Türkiye'nin farklı illerinde HDP binalarına yapılan saldırılara İçişleri Bakanlığı'ndan yanıt geldi.

İçişleri Bakanlığı'ndan HDP saldırılarına yanıt
Bu içerik 441 kez okundu.

Kayseri'de 14 askerin hayatını kaybettiği saldırı sonrasında Türkiye'nin farklı illerinde HDP binalarına yapılan saldırılara İçişleri Bakanlığı'ndan yanıt geldi. HDP ise yapılan saldırılara ilişkin açıklama yaptı.Açıklamada "Yetkililerin telefonlarımıza çıkmamaları, saldırganların kimler tarafından himaye ve teşvik edildiklerini gösteriyor" denildi.

HDP Genel Merkezi olarak resmi Twitter ve Facebook hesaplarından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bu gece partimize İstanbul Beykoz, Bayrampaşa, Eyüp, Beylikdüzü, Bağcılar, Üsküdar ve Kartal'da; Erzincan'da; Ankara Yenimahalle'de; Çanakkale'de, Kocaeli Darıca'da ve birçok yerde saldırılar oldu. Yetkililerin telefonlarımıza çıkmamaları, saldırganların kimler tarafından himaye ve teşvik edildiklerini gösteriyor. Bu saldırıları önlemeye yönelik tedbir almayanlar bu provokasyonlara fırsat veriyorlar. Bu saldırılara rağmen partisine sahip çıkan, direncini kırmayan halkımıza ve yöneticilerimize dayanışma ve destek mesajlarımızı gönderiyor, tedbirli davranmalarını önemle iletiyoruz."

İçişleri Bakanlığı'ndan yanıt gecikmedi

İçişleri Bakanlığı'ndan HDP'nin açıklamasına gece geç saatlerde yanıt geldi.

İçişleri Bakanlığı Basın Merkezi ’nden yapılan yazılı açıklamada, “Bir siyasi partinin kendi binalarına yönelik olarak gerçekleşen eylemlere ‘güvenlik kuvvetlerimizin tedbir almadığına, ayrıca yetkililerin telefonlara cevap vermediğine ’ ilişkin değerlendirmeler tamamen gerçek dışıdır” denildi. 

Provokasyonlara fırsat vermemek adına gereken tüm tedbirlerin alındığı ve eylemleri gerçekleştirenler hakkında gerekli işlemlerin yapılması için talimat verildiği bildirildi.

içişleri bakanlığı hdp kayseri pkk saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suudi Arabistan'dan kontenjan haberi geldi
Suudi Arabistan'dan kontenjan haberi geldi
Bozdağ'ın konuşmasına izin vermeyen binada bomba alarmı!
Bozdağ'ın konuşmasına izin vermeyen binada bomba alarmı!