Paris suikastinin sanığı Ömer Güney cezaevinde ölü bulundu

Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez suikastının sanığı Ömer Güney’in duruşmaya günler kala cezaevinde ölü bulunduğu açıklandı.

 Paris suikastinin sanığı Ömer Güney cezaevinde ölü bulundu
Bu içerik 622 kez okundu.

Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez suikastının sanığı Ömer Güney’in duruşmaya günler kala cezaevinde ölü bulunduğu açıklandı. Güney’in ölüm nedeni ise açıklanmadı.

ANF’de yer alan Cansız, Doğan ve Şaylemez ailelerinin açıklamasına göre, ailelere tutuklu olan Ömer Güney’in ağır hasta olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi. Güney’in tahliye talebinin Pazartesi günü görüşüleceği bilgisi üzerine aileler ve avukatlar dün bir araya geldi.

Aileler ve avukatların görüşmesi sırasında Ömer Güney’in yaşamını yitirdiği bilgisi ailelere ulaştırıldı. Mayıs 2015’te soruşturmanın bittiğini hatırlatan aileler, davanın başlamamış olmasını eleştirdi.

Resmi bir açıklama yapılmadı
 
Fransız makamlarına tepki gösteren aileler, cinayetlerin aydınlatılmasına engel olunduğunu belirttiler. Güney’in ölüm nedeni ve zamanı konusunda ise henüz Fransız makamlarından resmi bir açıklama yapılmadı.

ömer güney sakine cansız fransa fidan doğan leyla şaylemez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?