NATO'dan Suriye açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun Suriye’deki savaşa müdahale etmediğini çünkü bunun durumu daha da kötüleştireceğini iddia etti.

NATO'dan Suriye açıklaması
Bu içerik 490 kez okundu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun Suriye’deki savaşa müdahale etmediğini çünkü bunun durumu daha da kötüleştireceğini iddia etti. Stoltenberg ittifakın Suriye'deki iç savaşa müdahil olmamasının doğru karar olduğunu savundu.

Stoltenberg, Bild am Sonntag gazetesine verdiği demeçte, NATO'nun Suriye’deki savaşa müdahale etmediğini çünkü bunun durumu daha da kötüleştireceğini iddia etti.

"Suriye'de korkunç bir insani felaket yaşıyoruz"

Stoltenberg, “Suriye'de korkunç bir insani felaket yaşıyoruz. Bazen Afganistan'da olduğu gibi, asker konuşlandırmak doğru karardır... Ancak bazen askeri yöntemler kullanmak faydadan çok zarar getirir. Suriye konusunda da NATO üyeleri herhangi bir askeri müdahalenin durumu daha da kötüye götüreceğine karar verdi" dedi.

"Daha büyük bir bölgesel çatışma riski" almak istemediklerini belirten Stoltenberg, "Ya da daha fazla masum insan ölebilir. Asker konuşlandırmak her zaman çözüm değildir" ifadesini kullandı.

nato suriye halep jens Stoltenberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?