Atalay Filiz hakkında son karar

Seri cinayet zanlısı Atalay Filiz hakkında, tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, "tasarlayarak kasten öldürme" ve "nitelikli hırsızlık" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yürütülen soruşturma tamamlandı.

Atalay Filiz hakkında son karar
Bu içerik 754 kez okundu.
İstanbul ve Ankara'daki üç cinayetin zanlısı olarak aranırken İzmir'de  yakalanan ve tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı tasarlayarak öldürdüğü gerekçesiyle  tutuklanmasına karar verilen Atalay Filiz hakkında yürütülen soruşturma  tamamlandı.
 
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Filiz  hakkında, "bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini  kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla tasarlayarak kasten öldürme" suçundan  ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.
İddianamede, Filiz'in ayrıca "kişinin malını koruyamayacak durumda  olmasından veya ölmesinden yararlanarak nitelikli hırsızlık" suçundan da 5 yıldan  10 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
 
Olay
 
Tuzla Yalıboyu Caddesi Postane Mahallesi'nde oturan tarih öğretmeni, 2  çocuk annesi Fatma Kayıkçı'nın cesedi, 28 Mayıs'ta evinin yakınındaki  çalılıkların arasında bulunmuştu.
 
Kayıkçı'yı öldürdüğü iddia edilen Atalay Filiz'in, 16 Eylül 2013'te o  dönem tümgeneral olan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ  Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşı Elena Radchikova'nın öldürülmesi  olayına karıştığı da belirlenmişti.
 
Ankara'daki cinayetlerle ilgili yaklaşık 3 yıldır aranan Atalay  Filiz'in, sahte kimlikle yurt dışına kaçtığı ve bir süre sonra geldiği  İstanbul'da yaşamaya başladığı, çevresine kendisini farklı kimlikle tanıttığı  belirtilmişti.
İzmir'in Menderes ilçesinde yakalanarak İstanbul'a getirilen Filiz,  tarih öğretmeni Kayıkçı'yı tasarlayarak öldürdüğü gerekçesiyle çıkarıldığı Sulh  Ceza Hakimliğince tutuklanmıştı
kaynak: AA
atalayfiliz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?